Знищений ангар і удар буржуйкою по голові: негода на Черкащині розвалила близько сотні будівель

Кілька хат зруйновані вщент і відновленню не підлягають.

Черкащина оговтується після смерчу – там негода зачепила 5 районів, з-поміж яких найбільше постраждав Золотоніський. Майже 50 сіл залишились без струму, а в одному із них, Привітному, ще й вітром позносило дахи з будинків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Буревій у Золотоніському районі погнув зерносховища, обірвав електродрот, а поле знищеної гречки тепер всипане шматками бляхи. "Стовби, як сірники, лягали", - твердять очевидці. Покрівлі будівель зривало цілими конструкціями та носило територією. Один з ангарів завалився на дорогу техніку – бетонні підпори просто зламалися. Смерч перекинув вантажівку разом із причепом.

ВідеоЧеркащина оговтується після потужного буревію

Працівників агропідприємства відпустили додому раніше через негоду, тож там лишилося тільки двоє охоронців: один поранив руку, інший дістав по голові буржуйкою. Хлопці трималися за ручку дверей у будиночку без даху і стелі. "Спочатку почався вітер, потім сильніший і сильніший, потім дощ. Почали трястися вікна", - розповіли очевидці.

Половина працівників підприємства живе у найближчому селі Привітне. Воно постраждало найбільше в районі. Люди тільки починають оговтуватися – з їх хат зривало дахи та виривало вікна. В селі вже були будівельні експерти та кільком спорудам поставили страшний "діагноз" – ремонту не підлягає. Місцева влада привезла будівельні матеріали та гроші для потерпілих, але ціни на шифер у районі підскочили втричі. "По 15 тисяч дают тим, в кого зовсім хата розвалилася. А в кого ще шось лишилося, то по 10 тисяч", - кажуть люди.

Фотогалерея На Київщині потужний буревій повалив дерева, електроопори та позривав дахи у десятків будинків (14 фото)

У селі буревій геть зруйнував 12 будинків і пошкоджені 75. Увесь район від суботи живе без струму. Чимало людей лишилися і без води, бо її качають з колодязів насоси. Коли відновлять електропостачання – не відомо. Пошкоджені високовольтні лінії, і для їх відновлення чекають фахівців з області.

Як уже повідомлялося, в Україні без світла залишається 121 населений пункт. Електродроти там обірвало ще три дні тому – в суботу, 1 липня, під час негоди. Зокрема, світла немає в 58 селах на Черкащині, 55 населених пунктах на Сумщині, у п'ятьох селах Кіровоградщини та трьох селах Чернігівщини. 

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар