Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Завершення проекту "Стіна" знову переноситься: фахівці не говорять навіть про 2020 рік

Завершення проекту "Стіна" знову переноситься: фахівці не говорять навіть про 2020 рік

У кращому разі, оборонні споруди завершать через два роки.

Стіну уздовж усього кордону з Росією мали звести ще 2018 року, однак майже готова вона тільки в Харківській області, а на Луганщині роботи тільки розпочинаються. Завершити їх уже не обіцяють навіть до настання 2021 року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із висоти пташиного польоту стіну ледь помітно, однак видно, що оборонні споруди тягнуться уздовж усієї межі Харківської області з Росією. Зараз цей паркан "Стіною" воліють не називати: "Не треба її називати стіною. Це є державний кордон". У МВС кажуть, що на харківській ділянці виконано вже 90% робіт – залишилося облаштувати кілька територіально складних ділянок з ярами та встановити відеокамери. "Проходили роботи по прокладенню оптики для відеоспостереження. У нас уже на харківській ділянці стоїть чотири комплекси. І на цей рік ми ще хочемо додати п’ять комплексів. Таким чином ми всю харківську ділянку зможемо моніторити", - розповів заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Відео Стіну на україно-російському кордоні на Харківщині майже зведено

Там вже встановили паркан та усі оборонні споруди, на кшталт валу та рову. Залишилося облаштувати лише кілька ділянок. А от на Луганщині роботи лише розпочалися. Стіну уздовж усього кордону з Росією мали звести ще 2018 року. Тепер не обіцяють навіть 2020.  

Стіну на україно-російському кордоні на Харківщині майже зведено

Тим часом у Троїцькому районі Луганської області лише нещодавно почали встановлювати потенційну перепону для ворога. Поки що там є лише частина паркану, на черзі облаштування дороги для патрулювання й швидкого реагування на порушників. "Дорога робиться для того, щоби прикордонники могли вільно тут пересуватися. Це ж наш кордон, ми маємо контролювати це весь час", - пояснив головний інженер Олександр Ряднін.

Фотогалерея На Луганщині будівництво “Стіни” перейшло в активну фазу (5 фото)

На Сумщині термін здачі проекту постійно переносять через брак коштів. Перші 235 мільйонів гривень ще у 2014 році виділив Євросоюз. Спершу на "Стіну" планували витратити 8 мільярдів гривень, потім суму зменшили удвічі – до 4 млрд. Істотну частку грошей "з’їли" інфляція і скандали з розкраданням. Завершити будівництво 1300 кілометрів стіни у Сумській, Харківській та Луганській областях планували до 2018 року, але тепер кажуть, що і до 2020-го не встигнуть. "Нами протягом 2015-2018 років було отримано з бюджету один мільярд триста мільйонів гривень. Це складає 32% від того, що було заплановано", - пояснив помічник заступника голови Держприкордонслужби Петро Яковець.

Там, де проект уже завершили, прикордонники звітують про очевидні переваги відмежування од Росії. "Було виявлено юлизько 980 порушників, з них 182 незаконних мігрантів. Також було припинено незаконне переміщення товарів народного споживання на загальну суму близько 120 мільйонів гривень", - доповів начальник управління служби харківського прикордонного загону Сергій Коняхін. Наразі "Стіна" допомагає ловити диверсантів та контрабандистів – ворожі танки вона навряд чи зупинить, хоча спершу планувалася саме для цього.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції