Завтра Рада вирішить долю угоди про базування ЧФ РФ

Володимир Литвин підтвердив, що питання про ратифікацію угоди щодо ЧФ внесено у порядок денний Ради.

Голова Верховної ради Володимир Литвин заявляє, що питання про ратифікацію угоди щодо продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року буде однозначно завтра внесено на розгляд Верховної ради.

На запитання з приводу того, чи буде у завтрашньому порядку денному питання про ратифікацію угоди щодо ЧФ, не зважаючи на протест опозиції, Литвин відповів: "Звичайно, буде".

При цьому він додав: "Але чи буде проголосоване і прийняте, чи завтра буде можливість розпочати засідання - це питання інше".

Литвин попросив парламентські комітети прискорити розгляд законопроекту про ратифікацію угоди щодо продовження терміну базування Чорноморського флоту РФ в Україні.

"Я просив би відповідні комітети, у першу чергу комітет із закордонних справ, комітет з питань безпеки і комітет з питань паливно-енергетичного комплексу розглянути цей законопроект і дати свої висновки", - сказав Литвин.

Він додав, що над цим документів працює і науково-експертне управління апарату Ради.

Спікер зазначив, що не погодився, аби це питання розглядалося на позачерговій сесії минулого тижня.

"Будь-яку справу похапцем не роблять. Якщо є підстави, то потрібно говорити про застереження, але треба охолонути і спокійно вести розмову. Чомусь в Німеччині, Італії, Великій Британії ніхто істерики не здіймає, хоча в світі 820 баз. Зрозуміло, краще їх не мати, але потрібно подивитись, які в нас є варіанти та що нам це дає", - сказав Литвин.

Говорячи про те, що вирішила погоджувальна рада, і що робитиме ВР у вівторок, Литвин сказав: "Продовжимо завтра крик у сесійній залі".

Він зазначив, що не знає, чи блокують, наразі, депутати парламентську трибуну. "Я туди не хожу, мені принизливо ходити і заглядати, скільки там людей, я цього робити не хочу. Вважаю, що цю практику треба припинити раз і назавжди", - резюмував спікер..

В той же час Литвин додав, що розуміє, "що це нікому не потрібно, абсолютно нікому не потрібно, бо є задана мета з одного та іншого боку і крик, хто кого перекричить".

Литвин зазначив, що дуже не хотів би, щоб у процесі протистояння відбулося "3-5 голосувань – ратифікація, програма, бюджет, зміни до регламенту, коли у нас буде п’ять опозицій і таке інше".

Він зазначив, що після такого розвитку подій необхідно буде "два тижні чи місяць намагатися увійти в ці більш менш прийнятні і цивілізовані береги".

Нагадаємо, що 21 квітня президенти Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду, згідно з якою до 2042 року продовжується термін базування в Криму ЧФ РФ. При цьому підвищується ставка орендної плати за перебування флоту в Севастополі на величину дисконту до вартості російського природного газу. Тепер договір повинен бути ратифікований парламентами двох країн.

Водночас, опозиція вже оголосила, що заблокує трибуну Верховної ради, якщо парламентська більшість поставить на голосування домовленості між Україною і Росією щодо ЧФ.

Читайте також:

Литвин: ратифікація угоди щодо ЧФ РФ завершиться великою бійкою

У Львові 4 тисячі людей вийшли протестувати проти російського флоту

Регіонали назвали умову розірвання угоди про флот

Кучма вважає, що Янукович законно дозволив орендувати Севастополь Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: