Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заява "1+1" медіа щодо ситуації довкола питання українськомовного контенту

Протягом останніх двох днів у соцмедіа та ЗМІ набирає обертів дискусія довкола вирваного з контексту коментаря головної продюсерки серіалів та фільмів каналу "1+1" Олени Єремєєвої щодо питання україномовного контенту.

Додатково до розширеного роз’яснення Олени, у якій наша колега пояснила зміст сказаного, додавши контексту враховуючи, виробничу специфіку каналу "1+1", хочемо висловити офіційну позицію групи 1+1 медіа, аби не допустити формування викривленого розуміння ситуації, що склалася.

Як український медіахолдинг з чіткою проукраїнською позицією та активний ініціатор національного дискурсу в індустрії, "1+1 медіа" завжди виступала на підтримку створення та просування українського продукту українською мовою. Минулого року було вироблено понад півсотні годин україномовного контенту, наразі у розробці знаходиться понад 120 годин україномовного серіального продукту різних жанрів.

2014 року ми першими розпочали виробництво власних серіалів українською, ставлячи їх в прайм-тайм програмної сітки каналів. За понад 5 років, неухильно виконуючи всі вимоги закону, ми брали активну участь в обговоренні важливості дотримання мовного питання іншими каналами та формували тренд на ринку ще до прийняття мовних квот, а згодом – і виступаючи на їх захист.

Протягом останніх років тільки лише "1+1" створив низку прецендентів серед каналів, фільмуючи українськомовний художній телевізійний продукт одними з перших – "Століття Якова", "Катерина", "Школа", "Дві матері".

Аналогічна ситуація з каналами 2+2 та ТЕТ, програмна сітка яких була наповнена українським продуктом, в тому числі в праймовому хронометражі. Згадаємо "Одного разу під Полтавою" (9 сезонів), "Танька и Володька" (3 сезони), "Друге життя Василини Павлівни" (1 сезон), "Вечірка" (3 сезони), "Хамелеон" (1 сезон), "Зірконавти" та інші продукти каналу "ТЕТ", або із останніх прикладів – повністю україномовний серіал каналу "2+2" "Карпатський рейнджер".

Як зазначали, мовне питання для нас – це не лише вимога дотримуватися законодавчих норм. Зокрема, канал "ПЛЮСПЛЮС", аудиторією якого є сім’ї з дітьми, восени 2019 року розпочав показ в ефірі мультфільму "Говоримо українською". Його виробництво ми здійснювали з метою формувати любов до рідної мови та навчити говорити правильно українців з раннього віку.

Так само ми забезпечуємо й можливість доступу до якісного українськомовного продукту для українців за кордоном завдяки міжнародному каналу "1+1 International", який пропонує до перегляду серіали, програми та фільми українською.

Лише за 2020 рік "1+1 медіа" планує збільшити кількість українськомовних продуктів за каналам групи удвічі, поступово збільшуючи динаміку зростання. Саме тому ми хочемо звернутися до громадськості та медіа із проханням штучно не форсувати тему української мови стосовно до каналів нашої медіагрупи, адже її використання під час створення контенту та підтримка – для нас пріорітне та ідеологічне питання. Без жодних але чи винятків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції