Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заява "1+1 медіа" у зв'язку з політикою подвійних стандартів Нацради з питань телерадіомовлення

Окремі члени Нацради пов'язують дискримінацію групи "1+1 медіа" з тим, що вона завжди висловлюється відкрито і має сміливість з різних питань відстоювати свою позицію в судах, зокрема подаючи позови проти Нацради.

Сьогодні, 27 вересня 2018 року, на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення розглядалося питання про визначення переможця конкурсу та видачу ліцензії на мовлення на вільному каналі мовлення багатоканальної телемережі МХ-5 стандарту DVB-T2 (MPEG 4) в низці населених пунктів Дніпропетровської області (с. Вільногірськ, Дмухайлівка, Могилів, Орли, Перещепине, Першотравенськ). У конкурсі взяли участь дві місцеві телекомпанії "Приват ТВ Днепр" і "ТВ Стимул".

Однак, ще до початку розгляду питання, представник пропрезидентської більшості в Нацраді Сергій Костинський вніс пропозицію про проведення позапланових перевірок у всіх регіональних телекомпаніях мережі "2+2" – "Приват ТВ Днепр", "ТВ Стимул", "S-TET" і " Алекс ТВ ". Це було зроблено всупереч всім встановленим регулятором процедурам – без обговорення на погоджувальній раді, яка зазвичай проводиться членами Нацради перед засіданням, і без ознайомлення членів Нацради з проектом пропонованого рішення.

Далі, підбиваючи підсумки конкурсу, пропрезидентська більшість, керуючись безпідставними звинуваченнями на адресу учасників конкурсу в порушенні умов програмної концепції, відмовила обом учасникам конкурсу у видачі ліцензії. При цьому окремі члени Нацради пов'язують таку дію з тим, що група "1+1 медіа" завжди висловлюється відкрито і має сміливість з різних питань відстоювати свою позицію в судах, зокрема подаючи позови проти Нацради.

Ми вважаємо за необхідне заявити, що ці дії Нацради є виключно політичними, заангажованими і яскраво демонструють політику подвійних стандартів держави стосовно певних телеканалів і медіагруп. Так, схема роботи з регіональними каналами-партнерами активно практикується телеканалом "Прямий", який пов'язують з президентом України. І у Нацради цей факт не викликає запитань, а навпаки – висвітлюється в новинах на сайті держрегулятора: https://www.nrada.gov.ua/telekanal-tonis-iz-24-serpnya-vyjde-v-efir-iz-logotypom-pryamyj/.

Також, на нашу думку, ця ситуація може мати частково особистий характер через упередження з боку одного конкретного члена Національної ради. Група "1+1 медіа" неодноразово у своїх журналістських розслідуваннях вказувала на те, що є підстави вважати, що дружина державного службовця Сергія Костинського керує великим рекламним агентством на території окупованого Криму, оформленим відповідно до російського законодавства, а сама вона, за деякими даними, ще в минулому році значилася в держреєстрах як громадянка РФ.

Група "1+1 медіа" вимагає роз'яснень, на яких підставах державний регулятор порушив процедуру, застосовує неоднакові підходи до різних медіагруп і просить відкритого і незаангажованого проведення конкурсу на видачу ліцензії на мовлення у Дніпропетровській області.

Залиште свій коментар

Вибір редакції