Заяви Ющенка на саміті ОЧЕС

Віктор Ющенко у виступі на саміті Організації Чорноморського економічного співробітництва наголосив на важливості розв'язання екологічних та енергетичних проблем регіону.

Віктор Ющенко на саміті ОЧЕС
УНІАН
У межах ОЧЕС можна зменшити можливості використання енергетики як інструменту політичного тиску, переконував Ющенко.

Президент України Віктор Ющенко виступає за консолідовану реакцію країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) на проблеми екологічної безпеки в контексті оздоровлення Чорноморського ареалу.

Як повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу глави Української держави, про це він сказав сьогодні у своєму виступі на пленарному засіданні 15-го ювілейного саміту ОЧЕС, що відбувається в Стамбулі.

Говорячи про подальше зміцнення безпеки в регіоні, глава Української держави наголосив на необхідності "постійного контролю" над рядом таких актуальних питань, як попередження тероризму, боротьба з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків і зброї. Україна, сказав президент, виступає за створення інституту офіцерів зв’язку, які підтримуватимуть постійний діалог з питань міжнародної безпеки.

"З особливою наполегливістю ми закликаємо до активізації спільних зусиль у справі мирного розв’язання "заморожених конфліктів" у нашому регіоні. Це – завдання, яке стосується всіх, оскільки становить загрозу загальній безпеці", – також наголосив президент України. 

Щодо активізації культурних зв’язків, сказав він, дуже важливим у межах ОЧЕС є розвиток ініціатив, які сприятимуть міжнаціональному та міжкультурному діалогові. 

Оцінюючи ОЧЕС як організацію, що має "амбітні цілі і значні перспективи2, президент наголосив на необхідності розширення дієвих контактів з іншими міжнародними організаціями: "Я бачу значну перспективу в реалізації спільних проектів нашої організації з Європейським Союзом у багатьох важливих сферах – від політики до енергетики".

Віктор Ющенко також запропонував країнам-членам ОЧЕС виробити принципи спільної енергетичної політики. У своєму виступі він окреслив пріоритети діяльності організації під час головування в ній України.

Президент указав на потребу вироблення "основоположних принципів спільної енергетичної політики". "Саме так ми досягнемо більшої спільної вигоди і зменшимо загрозу використання енергетичних питань як інструментів зовнішнього впливу", – сказав він, нагадавши про ініціативу Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі й України щодо створення спільного простору видобутку й транзиту енергоносіїв, озвучену під час Краківського енергетичного саміту в травні цього року. Віктор Ющенко висловив сподівання, що ця ідея знайде підтримку в країнах Чорноморського регіону. 


Крім того, за його словами, під час головування в ОЧЕС Україна бачить серед пріоритетів діяльності реалізацію масштабних транспортних проектів та подальше зміцнення безпеки в регіоні, створення Чорноморської зони вільної торгівлі, розвиток міжнаціонального діалогу.

"Ми щиро вітаємо активні зусилля для згуртування країн регіону, які були виявлені під час головування Сербії і яких зараз докладає Туреччина. Хочу запевнити, що Україна продовжить цю роботу після переходу до неї головування в ОЧЕС з 1 листопада", – сказав президент, відзначивши також, що наша країна поділяє цілі й завдання, відображені в Стамбульській декларації, яку сьогодні мають підписати учасники саміту.

"Наша спільна місія залишається незмінною – підтримувати ідею динамічної багатосторонньої співпраці в політичному, економічному, культурному ареалі Чорного моря", – підкреслив президент України. 

Щодо реалізації транспортних проектів, зауважив він, то Чорноморський регіон належить до світових лідерів за своїм транзитним потенціалом.

"Київ пропонує зосередити основну увагу на втіленні масштабних проектів і програм, пов’язаних з розвитком шляхів сполучення і створенням міжнародних транспортних коридорів", – сказав Віктор Ющенко. За його словами, українська сторона також високо оцінює ідею спорудження кільцевої швидкісної автомобільної дороги навколо Чорного моря та зацікавлена в розвитку магістрального морського сполучення між країнами-учасницями ОЧЕС. На переконання президента, такі проекти "матимуть неоціненне значення", зважаючи, зокрема, на очевидне пожвавлення туризму й торгівельних зв’язків. 

"Настав час на практиці перейти до створення Чорноморської зони вільної торгівлі, заснованої на правилах і нормах СОТ. Це – ще один ключ до глибшої й активнішої інтеграції між нашими державами", – також зауважив президент України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: