Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Збільшення штрафів за п’яне водіння й обмеження швидкості. Кабмін погодив зміни від МВС

Окрім цього, правоохоронці хочуть видавати водійські права на "випробувальний термін".

Кабмін погодив запропоноване МВС посилення покарання за водіння напідпитку, а також обмеження швидкості у населених пунктах.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

"Сьогодні, 10 листопада, на позачерговому засіданні Уряду затвердили ініціативи МВС щодо змін у нормативно-правові акти у сфері безпеки дорожнього руху", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, зокрема, новації стосуватимуться обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом напідпитку та впровадження відеофіксації порушень ПДР.

Так, МВС хоче обмежити швидкість руху у населених пунктах до 50 км/год, як нині вже запроваджено в Європі і США, а також рекомендовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

"Просте порівняння: на швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату під час зіткнення із пішоходом - 82%. Натомість на швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%", – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

До того ж у міністерстві запропонували збільшити штрафи:

  • за перевищення максимально дозволеної швидкості руху на понад 50 км/год – 3400 гривень (зараз 510 гривень);
  • за залишення місця ДТП – 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення прав на строк до шести місяців;
  • за управління транспортом без права керування – 10 200 гривень, а за повторне – 40 800 гривень;
  • за управління транспортом особами, позбавленими права керування – 20 400 гривень, а за повторне – 40 800 гривень.

Окрім цього, заплановано запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до правил видачі посвідчення водія.

"Термін дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватимуться на 30 років", – зазначив очільник МВС.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: #МВС ініціює...

Опубликовано МВС України 10 ноября 2017 г.

За словами очільника МВС Арсена Авакова, в Україні склалася катастрофічна ситуація: 2016 року в Україні сталися майже 155 тисяч ДТП, у понад 25 тисяч із них постраждали люди, протягом 2017 року – майже 117 тисяч ДТП, із постраждалими – 19 тисяч.

"Лише за останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тисяч осіб. Травмовано – понад 57 тисяч. Для порівняння – за 2016 рік у зоні АТО загинули 763 військовослужбовців. Нові правила – це не питання обмеження когось у правах і можливостях, а питання нашої безпеки", – додав він.

Також Аваков, посилаючись на статистичні дані, розповів, що від початку року за керування авто напідпитку чи під дією наркотиків були складені 88 тисяч адміністративних протоколів, проте суди розглянули лише половину з них, штрафи накладені на 31 тисячу осіб.

"Загальний розмір штрафів, накладених з початку року за керування транспортними засобами в нетверезому стані, становить 352 мільйони гривень. Проте в державний бюджет стягнуті лише 31 мільйон гривень або 8,7%. Акцентую, що проти цих 8,7% виконаних рішень на іншій чаші терезів 2317 загиблих у ДТП цього року. На жаль, переважна більшість судових рішень залишаються невиконаними", – зауважив міністр.

Наразі, після погодження урядом, пакет документів зі змінами до законодавства буде передано до Верховної Ради.

Нагадаємо, після кривавої аварії у Харкові, коли Lexus після зіткнення з іншим авто відкинуло у натовп людей на світлофорі, в Україні заговорили про необхідність ввести обмеження швидкості до 50 км за годину, аби запобігти аваріям на дорогах. В Мінінфраструктури запевнили, що декілька місяців тому відомство ініціювало такі зміни, однак отримало відповідь, що вони "не на часі".

Залиште свій коментар

Вибір редакції