Збільшення зарплатні і безкоштовне стентування: Супрун розповіла, що змінилося в охороні здоров’я

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

 Інфаркт в Україні більше не несе неминучу смерть чи фінансову кризу пацієнтам.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, які зміни відбулися в Україні щодо медицини протягом останніх років.

Деталі вона розповіла у Facebook.

Нам поки складно уявити свій #10yearschallenge, бо ще й трьох років не минуло, як наша команда працює в МОЗ України. Але...

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 23 січня 2019 р.

Зокрема, різниця в цінах на окремі препарати до залучення міжнародних організацій до державних закупівель та після сягнула кількох разів. Наприклад, препарат проти туберкульозу Лінезолід міжнародні організації купили за ціною майже в 10 разів нижчою, ніж МОЗ України у 2014 році.

«Міжнародні організації допомогли викорінити корупцію в централізованих закупівлях та дозволили використати на додаткові закупівлі до 39% виділених коштів. Ці кошти вимірюються мільярдами гривень, за які були закуплені додаткові ліки для пацієнтів та було врятовано більше життів», - переконує Супрун.

Вона наголосила, що інфаркт в Україні більше не несе неминучу смерть чи фінансову кризу пацієнтам, адже в критичній ситуації українці отримують безоплатні стенти для реперфузійної терапії інфаркту міокарду.

Так, з 2016 року вперше за всю історію незалежної України держава повністю забезпечує потребу в стент-системах для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, коли від оперативного втручання і встановлення стенту залежить життя пацієнта. Таких випадків в Україні щороку стається близько 20 тисяч. Минулого року за кошти держбюджету МОЗ України закупило близько 24 тисяч якісних стент-систем. Українці з інфарктом міокарда отримують безоплатне стентування у 40 медзакладах.

«У медзакладах, які уклали договір з НСЗУ та мають активну і вмотивовану команду, сімейні лікарі, терапевти, педіатри і медсестри вже мають вищий дохід. Наприклад, у Бахмуті сімейний лікар, якого обрали максимум пацієнтів, отримує 17 887 грн грн. Раніше він заробляв 7 000 грн. А у Вознесенську зарплати медсестер тепер складають від 8 до 9 тисяч гривень», - резюмувала Супрун.

ВідеоУляна Супрун порадила їсти сало, аби не мерзнути взимку

За даними синоптиків, із собою новий антициклон несе малохмарну погоду і суттєве зниження температури. Уночі до мінус 20 градусів на Заході та до мінус 15 на решті території. Про користь сала в соцмережі написала Уляна Супрун. Їй уже передають подяку продавці сала, бо покупців після її допису побільшало. 

Уляна Супрун порадила їсти сало, аби не мерзнути взимку

Нагадаємо, що раніше Супрун розповіла про зміну "правил гри" в охороні здоров’я

Залиште свій коментар

Вибір редакції