Збитки від пожежі в Чорнобильській зоні сягають десятків мільйонів гривень - ДАЗВ

Збитки від пожежі в Чорнобильській зоні сягають десятків мільйонів гривень - ДАЗВ

Фото: УНІАН

Рятувальники намагаються стримати пожежу.

Збитки від масштабної пожежі, що тиждень триває в Чорнобильській зоні, сягають десятки мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Про це заявила під час брифінгу виконувачка обов`язків голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерина Павлова.

"Ми працюємо з профільним міністерством та з Кабміном, щоб порахувати збитки, і ці збитки, з першого погляду, ми можемо оцінити в десятки мільйонів гривень на сьогодні", - наголосила вона.

За словами Павлової, нині неможливо також встановити розмір випаленої території.

"Пройдено вогнем 3,5 тис. га – це офіційні дані від регіонального східноєвропейського центру моніторингу пожеж, але це – станом на 8 квітня. Через велике задимлення ми наразі не можемо встановити відповідні точні дані", - пояснила чиновниця.

Окрім цього, Павлова зауважила, що за останні 5 років було здійснено недостатньо заходів для запобігання цій ситуації.

"Коли я робила обліт на вертольоті, я дійшла висновку, що у нас дуже багато протипожежних розривів не зроблено і вони не приведені в той стан, щоб стримувати такі масштаби вогню. Коли ввечері у п’ятницю (3 квітня) ми дізналися, що йде велика пожежа зі сторони Житомирської області, ми повністю опрацювали всі можливі шляхи для того, щоб зібрати сили біля прилеглих до зони відчуження територій, і вночі з п’ятниці на суботу пожежа дійшла (в Чорнобильську зону). Ми відбивали цю пожежу, до її ліквідації долучились сили ДСНС, також була задіяна авіація", - розповіла вона.

Наразі, за даними чиновниці, в зоні відчуження працюють два літаки, які скидають воду.

"Ми здійснюємо всі необхідні заходи і застосовуємо всі сили, які маємо, для того, щоб стримувати цю пожежу. На жаль, ситуація, яка склалась на сьогодні, обумовлена багатьма факторами – у нас є зміни клімату та вся суха трава стрімко поширює кожне загоряння", - резюмувала Павлова.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. 

У зв’язку з пожежею уряд вирішив посилити штрафи за спалення трави.

Повʼязані теми:

Наступна публікація