Збиття літака МАУ: затверджено склад української делегації на перемовинах з Іраном

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фінансуванням делегації буде займатися уряд.

Очільником делегації України для участі в переговорах з Іраном щодо збитого літака МАУ у небі над Тегераном 8 січня 2020 року став заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін. З іранськими колегами загалом будуть говорити 16 представниць та представників різних структур України.

Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський 19 червня.

Як свідчить документ, глава делегації може змінювати склад делегації за погодженням з керівниками відповідних держорганів. Також Єнін має повноваження залучати до делегації працівників держорганів, підприємств, установ, організацій за погодженням з їхніми керівниками, наукових радників та експертів.

Своєю чергою, Кабмін має забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з участю української делегації в перемовинах. Крім того, Зеленський затвердив Директиви делегації, які приховані з позначкою "таємно".

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.

Спочатку причиною авіакатастрофи іранці називали технічну несправність літака. Однак вже увечері 9 січня стало відомо, що український Боїнг був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. 

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ, а трагедія сталася через "людський фактор". Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції.

Відео Україна планує отримати компенсацію від Ірану для родин загиблих в авіатрощі над Тегераном

Україна вимагатиме від Ірану компенсацій для родин загиблих на збитому під Тегераном "Боїнгу" та обговорюватиме формулу розрахунку цих виплат на міжурядових переговорах. Найближчим часом опублікують Указ президента про склад української делегації на переговорах. Утім, офіційної відповіді на ноту МЗС щодо врегулювання пов'язаних із катастрофою питань, яку Тегерану надіслали ще 5 місяців тому, досі немає.  

Україна планує отримати компенсацію від Ірану для родин загиблих в авіатрощі над Тегераном

Залиште свій коментар

Вибір редакції