Збройна агресія повністю не минула: в Міноборони не виключають вторгнення військ РФ з напрямку Білорусі

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
573
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Збройна агресія повністю не минула: в Міноборони не виключають вторгнення військ РФ з напрямку Білорусі

Фото: Getty Images

За даними української розвідки, підрозділи російських Збройних сил повільно відводять від кордонів.

Передислокація російських військ уздовж українських кордонів продовжується, але робити висновки про те, що загроза збройної агресії РФ минула, не можна.

Про це сказав міністр оборони Андрій Таран.

Він наголосив: за даними української роозвідки, підрозділи російських Збройних сил повільно відводять від кордонів. "Наприклад, учора було відведено близько 3,5 тис., то сьогодні - близько 4 тис. військовослужбовців. Техніка РФ все ще залишається поблизу нашого північного кордону", - каже міністр Таран. 

Крім того, Київ стежить за ситуацією в Білорусі. Україна не виключає поширення військової агресії через територію сусідньої країни. "Станом на зараз такої безпосередньої загрози не відзначаємо. Водночас у випадку необхідності у нас є розроблені плани. Ми знаємо, як діяти, якщо побачимо ознаки створення угрупування збройних сил, яке може бути застосоване через Білорусь", - наголосив керівник Міністерства оборони. 

Як повідомлялося, на початку квітня у Мережі з'явилося відео, на яких Росія стягує до окупованого Криму та кордонів з Україною ешелони з військовою технікою. Світові лідери вимагали в РФ відведення військ та наголошували на ескалації подій на Донбасі. 

В Росії заявляли, що їхня армія пересувається на території країни тими маршрутами, якими вважає за потрібне. Війська перебуватимуть біля українських кордонів доти, доки вирішить керівництво країни, заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. 

Через кілька тижнів, 22 квітня, міністр оборони Росії Сергій Шойгу ухвалив рішення завершити перевіркові заходи в Південному та Західному військових округах, "оскільки всі поставлені цілі досягнуті". Російський міністр поставив завдання Генеральному штабу приступити від 23 квітня до повернення військ в пункти постійної дислокації, провести детальний аналіз і підвести підсумки раптової перевірки військ.

Що зупинить Путіна: зброя, гроші чи дипломатія

Що зупинить Путіна: зброя, гроші чи дипломатія

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Дата публікації
Перегляди
573
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація