Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Здається, що все це – сон: як зустрічали моряків, які повернулися з полону з Лівії

Здається, що все це – сон: як зустрічали моряків, які повернулися з полону з Лівії

Одного з них із виразкою довелося екстрено прооперувати одразу після звільнення не чекаючи повернення в Україну.

Після майже трьох з половиною років полону додому повернулись 14 українських моряків танкера "Рута". У квітні 2017 військово-морські сили Лівії захопили судно під українським прапором. Лівійці звинуватили українців у контрабанді нафти. Після восьми місяців слідства без суду та вироку українців кинули за ґрати у лівійську в’язницю.

Якими вони повернулися на рідну землю - про це в сюжеті ТСН.19:30

Дружини чекали на цей момент майже три з половиною роки. І досі до кінця не вірять, що за мить нарешті побачать своїх чоловіків.

"Здається, що це все – сон. Хочеться, щоб тебе ущипнули, потрясли і сказали, що так, це нарешті правда", – зізнається дружина старшого помічника капітана танкера "Рута" Олександра Кирильчука Юлія.

О 13:15 військовий АН торкається української землі. На злітнІй смузі родичі ледь стримують емоції. Спочатку до літака заходять медики, аби переконатись, що всі здорові. За мить на трапі з’являються перші моряки. Чекати більше не сила.

Від емоцій в моряків бракне слів.

"Словами не можу передати цю радість від того, що ми вже повернулися додому через три роки і зустрілися з рідними та близькими", – каже капітан танкера "Рута" Микола Шакун.

Відео Після полону в Лівії додому повернулися українські моряки

Після майже 3,5 років полону додому повернулись 14 українських моряків танкера "Рута". У квітні 2017-го військово-морські сили Лівії захопили судно під українським прапором. Хлопців доставили в Україну спеціальним військовим бортом. Їхній стан задовільний. В аеропорту Бориспіль їх зустрічали рідні та журналісти. Подробиці повернення українських моряків дивіться о 19.30.   

Після полону в Лівії додому повернулися українські моряки

Вони усміхаються, хоча й зізнаються, що після трьох з половиною років за ґратами в охопленій війною Лівії почуваються виснаженими морально та фізично. Втратили по 30 кілограмів ваги. Гостра їжа раз на день призвела до проблем зі шлунком у всіх моряків.

Одного з них із виразкою довелося екстрено прооперувати одразу після звільнення не чекаючи повернення в Україну. Ще двоє хлопців захворіли у в’язниці на гепатит. Усі бранці найближчі два тижні проведуть на самоізоляції. Радіють такому вимушеному відпочинку. І неохоче згадують про захоплення.

Танкер "Рута", зафрахтований одеською компанією, лівійці захопили в квітні 17 року. Екіпаж заарештували нібито за підозрою у контрабанді нафтопродуктів, за три роки жодного судового засідання не відбулося, а з судна дивним чином зник увесь вантаж. Всі ці роки дружини моряків стукали у всі двері. Влаштовували пікети під будівлею МЗС. В цей час на знак протесту їхні чоловіки оголосили голодування. Українські дипломати заспокоювали та обіцяли допомогти. Повернення наших моряків – це їхня спільна спецоперація разом із волонтерами і просто небайдужими українцями. 

"Це наша задача – повертати українських громадян я дуже радий що 14 членів екіпажу танкера "Рута" з Лівії, з полону Лівії, вони були за ґратами і вони повернулись додому я радий за них радий за їх сім'ї", – сказав президент України Володимир Зеленський.

За ґратами у Лівії й досі залишаються ще четверо наших українських моряків з танкера "Капітан Хайям". Їх засудили на 5 років так само за нібито контрабанду нафти. Останні пів року зв’язку з ними немає взагалі. Їхні рідні сподіваються, що вже найближчим вони повернуться додому.

Залиште свій коментар

Вибір редакції