Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Здорожчання газу, заміна паспортів та обмеження для рибалок. Які зміни приніс листопад

Здорожчання газу, заміна паспортів та обмеження для рибалок. Які зміни приніс листопад

Газ для населення здорожчав майже на чверть.

Новина 1 листопада, яка стосується майже кожної української родини, - відсьогодні здорожчав газ. Також поповзли ціни і на стаціонарний телефонний зв'язок. Відтепер усі дорослі українці можуть обміняти свої паспорти-книжечки на ID-картки.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Нова вартість газу

Від 1 листопада підвищилася ціна на газ для населення. За тисячу кубометрів доведеться заплатити 8548 гривень і 92 копійки. Кінцевий тариф озвучили у "Нафтогазі". Така вартість протримається до квітня наступного року – нове здорожчання буде від 1 травня. Підвищити ціну на газ Кабмін вирішив ще 19 жовтня, щоб виконати зобов’язання перед міжнародним валютним фондом.

Зросли ціни на стаціонарний телефонний зв'язок

Подорожчав стаціонарний зв'язок. Раніше щомісячна плата для населення за користування телефоном становила 43,85 грн, а за погодинної оплати місцевих розмов – 42,56 грн. Від листопада доведеться платити вже 51,30 грн та 49,80 грн відповідно. Наступне підвищення ціни заплановане від 1 січня.

Відео Які зміни приніс нам листопад

З 1 листопада підвищиться ціна на газ для населення. Окрім газу подорожчає і стаціонарний зв'язок. Які ще зміни чекають українців у листопаді – дивіться у відео.

Які зміни приніс нам листопад

Обмін старих паспортів на ID-картки

Від 1 листопада можна платно обміняти свій паперовий паспорт-книжку на пластикову ID-картку. Документ нового зразка можна отримати в будь-який зручний час, обіцяють у Державній міграційній службі. Заміна документів не обов’язкова. Всі документи, видані раніше, будуть дійсні до закінчення терміну їхньої дії. Плата за обмін паспорта становить від 279 грн (нетерміново). Безкоштовно видають ID-картки лише особам, які отримують паспорт уперше (14-річні).

Обмеження для рибалок

Від 1 листопада для рибалок почали діяти обмеження - заборонено ловити рибу на зимувальних ямах. Зимувальна яма - це місце масового скупчення риби в заглибленнях дна річок і озер. Там риба впадає у стан заціпеніння і очікує весну. Тому в цей період діє заборона. За її порушення – покарають: від адміністративних штрафів до позбавлення волі на три роки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції