Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський ініціює скасування ЗНО для випускників з окупованих Криму та Донбасу

Зеленський ініціює скасування ЗНО для випускників з окупованих Криму та Донбасу

У них буде можливість вступити до всіх вишів України, а не за обмеженим списком.

Президент України Володимир Зеленський ініціює максимальне спрощення вступу у заклади вищої освіти випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.

Для цього він хоче внести зміни до Закону "Про вищу освіту", повідомляє пресслужба голови держави.

Зміни передбачатимуть, що діти з цих територій матимуть змогу вступати до вишів без складання зовнішнього незалежного оцінювання та матимуть можливість вступити до всіх навчальних закладів, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз.

Крім того, всі охочі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей навчатимуться в українських ЗВО безкоштовно, через державне замовлення в межах квот. Наразі така норма діє лише для випускників з анексованого Криму та Севастополя.

"Це – частина нашої державної політики. Ми боремося за молодь на тих територіях, ми хочемо максимально заохотити таких випускників переїжджати в Україну, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти", – сказав Володимир Зеленський.

Раніше в Україні скасували обов'язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО в цьому році, тож випускники шкіл можуть проходити її за власним бажанням. Звільнення від атестації має зменшити навантаження на центри тестування під час епідемії коронавірусу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції