Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський не буде ініціювати скасування перейменувань декомунізованих міст - Разумков

Радник новообраного президента вважає, що жителі цих міст повинні самі вирішувати ці питання.

Новообраний президент Володимир Зеленський не буде ініціювати скасування перейменувань декомунізованих міст. Але з такою ініціативою можуть виступити самі жителі цих міст, якщо Верховна Рада ухвалить підготовлений командою Зеленського "закон про народовладдя", який передбачає можливість проведення місцевих референдумів.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив радник президента Дмитро Разумков.

"Були прецеденти, коли перейменовували ті чи інші міста, і населення, громадяни цих міст не підтримували ту чи іншу назву. І було б правильніше, щоб це приймалося не на рівні Верховної Ради, як це було, наприклад, з Кропивницьким, а все-таки, щоб рішення, як буде називатися місто, ухвалювали громадяни цього міста", – сказав він.

"Можна було б провести референдум, можна було б визначитися з назвою, і це були б відповідальність і позиція громадян Кропивницького, а не позиція депутатів", - додав радник Зеленського.

Разумков зазначив, що президенту ініціювати процеси з повернення перейменованим містам колишніх назв недоцільно. Але якщо "закон про народовладдя" буде прийнятий та жителі перейменованого міста захочуть провести відповідний референдум, то це їхнє право, сказав радник новообраного президента.

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що підтримує декомунізацію, однак вважає, що потрібно перейменовувати вулиці на честь сучасників, які прославляють Україну.

"В цілому я нормально ставлюся до декомунізації. Суспільство обрало, і – нормально. Є безперечні герої. Степан Бандера – герой для якогось відсотка українців, і це нормально і класно. Це один з тих людей, які захищали свободу України. Але я вважаю, що, коли ми таку кількість вулиць, мостів називаємо одним і тим самим ім'ям – це не зовсім правильно", - підкреслив він.

На думку Зеленського, через напругу в суспільстві потрібно робити все можливе, щоб об'єднувати Україну. Тому він закликав називати вулиці "іменами людей, які прославляють нашу країну, сучасників".

ВідеоВулиці у Києві будуть перейменовувати по-новому

В Україні вже зникли вулиці Леніна, Жовтневі та Комсомольські. А загалом за 4 роки перейменували понад 52 тисячі вулиць. Однак містяни не зупиняються навіть на цьому і продовжують закидати місцеву владу пропозиціями. Щоб не було конфліктів, столичні чиновники вирішили: жителі вулиці мають самі обирати її назву. Як це відбуватиметься – розбирався Сніданок. 

Вулиці у Києві будуть перейменовувати по-новому

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції