Гончарук підписав меморандум про покриття всієї України мобільним зв’язком та інтернетом

Гончарук підписав меморандум про покриття всієї України мобільним зв’язком та інтернетом

Фото: pixabay.com

Документ підписали політики та представники українських операторів.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та представники компаній "Інтертелеком", "Lifecell", "Vodafone", "Київстар" підписали меморандум, за яким мобільний зв’язок та інтернет мають покривати всю територію України.

Це сталося 29 жовтня на інвестиційному форумі RE: think. Invest in Ukraine у Маріуполі.

"Я вірю в те, що з цього документу почнеться тотальна цифровізація країни. В кожному куточку має бути доступний зв’язок та інтернет", - заявив Гончарук.

Меморандум передбачає реорганізацію радіочастот у діапазоні 900 МГц. Вважається, що це дозволить забезпечити всю територію України максимальним покриттям якісного мобільного зв’язку рівня 4G, а також надати широкосмуговий доступ до інтернету.

В Уряді поставили завдання до 2022 забезпечити швидким інтернетом 90% населених пунктів України, зокрема і найвіддаленіших. Уже в березні 2020 року мають будуть переоформлені ліцензії, що сприятиме поширенню 4G навіть у маленьких селах, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як пояснюється, сьогодні відсутність швидкісного мобільного інтернету в регіонах спричинена тим, що розподіл частот між операторами в діапазоні 900 МГц недостатній для запуску 4G. За новим планом дій, від частки діапазону відмовиться "Київстар". Також своїми частотами у цьому діапазоні поступиться "Інтертелеком", який отримає натомість частоти у діапазоні 800 МГц.

Уряд обіцяє полегшити задачу операторам – сприяти доступу до інфраструктури, запровадженню технейтральності, встановленню справедливої ціни за переоформлення ліцензій тощо.

Окрім цього, за словами Федорова, вдалося нейтралізувати найбільші побоювання мобільних операторів, а саме – щодо межування частот, на яких працюють технології CDMA і GSM, що може стати причиною погіршення зв’язку.

"Зараз захисний проміжок між частотами цих технологій становить 0,1–0,2 МГц. Завдяки реорганізації він зросте до 3 МГц. До того ж уперше в Україні будуть проведені не лабораторні, а польові випробування реального впливу цих частот і вад, які вони можуть створювати", – додав Федоров.

Нагадаємо, міністр з питань цифрової трансформації розповів про перспективи введення мережі 5G в Україні. Михайло Федоров вважає, що для початку слід розібратися з 3G-4G інтернетом, а потім братися за мобільну мережу нового стандарту.

17 травня на той час президент України Петро Порошенко підписав указ "Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління". ТСН.ua розібрався, що таке технологія 5G, як вона впливає на економіку та які має негативні наслідки для людей.

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація