Зеленський підписав указ про передачу земель до комунальної власності: що це дасть

Зеленський підписав указ про передачу земель до комунальної власності: що це дасть

Фото: Associated Press

Без скандалу під час впровадження цієї реформи не обійшлося, кажуть у Держгеокадастрі.

Понад 2 млн гектарів сільськогосподарських угідь передали сьогодні, 15 жовтня, громадам. Указ у прямому ефірі підписав президент Володимир Зеленський. І це нововведення, пообіцяв, буде не останнім.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної до комунальної власності. А вже 26 жовтня, після місцевих виборів, понад 1400 громад зможуть ними розпоряджатися.

"Ми повертаємо землі людям. З центру — на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі", — зазначив президент.

Усього на місця передадуть понад 2 мільйони гектарів. Із них понад мільйон — абсолютно вільні землі.

"Абсолютно упевнений, що люди на місцях знають, як найефективніше використовувати ресурс, наповнювати місцеві бюджети, розвивати регіон", — зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

У 2018 році частина громад уже отримала землю від держави. У Козелецькій ОТГ розповідають, швидко відчули ефективність передачі. Угіддя почали здавати в оренду через аукціони. Ціни, кажуть, інколи зростали у чотири рази від початкових. А сама громада завдяки цьому заробляє понад мільйон гривень. 

"Повертаємо землю людям": Зеленський підписав відповідний указ

"Повертаємо землю людям": Зеленський підписав відповідний указ

Держава, обіцяють в Держгеокадастрі, працює над двома законопроєктами, які допоможуть громадам. Вони дозволять спростити процедуру передачі земель не лише сільськогосподарського, а й комерційного призначення. Отримати дозволи від державних органів можна буде легше, а частину дозвільних повноважень передадуть на місця.

Однак, визнають, без скандалу під час впровадження цієї реформи не обійшлося. Коли перевіряли, скільки сільськогосподарської землі насправді має держава, виявили шокуючі цифри. Згідно зі статистикою, на балансі в Україні є понад 10 мільйонів гектарів. Однак аудит показав: насправді її удвічі менше.

"Одні називають це статистичною похибкою. Інші — що ми десь помилилися. З того, що ми бачимо, все решта — це приватна власність. І ми найближчим часом, проводячи аудит, дамо відповіді: хто, коли і в якому обсязі проводив приватизацію і вводив в оману український народ", — зауважив Роман Лещенко, голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Уже зараз, кажуть у Держгеокадастрі, відкрито понад сотню проваджень про можливі порушення під час приватизації. У відомстві знають і про факти незаконного втручання в реєстри. Вже невдовзі обіцяють спільно із правоохоронцями розповісти про ці схеми. І паралельно запустять публічну кадастрову карту, аби українці побачили, хто і скільки землі має, скільки податків за неї платить, а також у кого перебувають надра держави, які вивели через механізм безоплатної приватизації. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація