Зеленський підписав указ про призов до армії у 2021 році: які строки і хто може отримати відтермінування

Зеленський підписав указ про призов до армії у 2021 році: які строки і хто може отримати відтермінування

Фото: Associated Press

Строковики не залучатимуться до виконання бойових завдань у районі проведення Операції об’єднаних сил.

У середу, 24 лютого, президент України Володимир Зеленський підписав указ про строки проведення чергових призовів на строкову військову службу у 2021 році. Призовники не служитимуть на Донбасі.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Йдеться про указ №71/2021 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році".

Що передбачено указом

Щодо звільнення військовослужбовців:

 • у квітні – липні та в жовтні – грудні 2021 року передбачено провести звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби;
 • у січні 2022 року будуть звільнені військові, яких було призвано в липні 2020 року (у зв’язку з поширенням на території України COVID-19).

Строки призову громадян України на строкову військову службу у 2021 році:

 • квітень – червень;
 • жовтень – грудень.

Призовні комісії розпочнуть роботу 1 квітня та 1 жовтня відповідно.

Підготовчі заходи до проведення призову будуть розпочаті від 1 березня та 1 вересня.

"Проведення призову на строкову військову службу до Збройних сил України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. Таким чином, частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжить зменшуватись", — йдеться у повідомленні.

Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та надається відтермінування для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:

 • у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
 • у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
 • у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
 • у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
 • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Крім того, відтермінування від призову на строкову військову службу надається громадянам:

 • за сімейними обставинами;
 • для продовження професійної діяльності;
 • за станом здоров’я.

Як зазначається, розгляд питання про призов або надання відтермінування (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні (міські) призовні комісії.

Також, згідно з ч. 15 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", у випадках, не передбачених цим законом, відтермінування від призову може бути надано призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.

"Крім того, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності", уведеного в дію указом президента України від 24 вересня 2014 року № 744, призвані до Збройних сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил", — наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, на військову службу до лав ЗСУ в 2021 році планують призвати 32 тисячі строковиків, що на дві тисячі більше, аніж торік. Втім, ця цифра може коливатися як в більший, так і в менший бік.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація