Зеленський підписав закон про безпеку та якість донорської крові: що він передбачає

Дата публікації
Перегляди
640
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закон про безпеку та якість донорської крові: що він передбачає

Фото: УНІАН

Закон визначає стандарти безпеки та якості донорської крові.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові", який парламент ухвалив 30 вересня 2020 року. 

Про це 21 жовтня йдеться у повідомленні на сайті глави держави.

Документ визначає засади державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування та реалізації донорської крові та її компонентів, а також функціонування системи крові.

Крім того, закон визначає стандарти безпеки та якості донорської крові та її компонентів задля надання рівного доступу українцям до якісних і безпечних компонентів донорської крові в необхідній кількості, а також з метою гарантування безпеки та здоров’я донорів крові та компонентів крові.

Документ адаптує вітчизняне законодавство до acquis (правової системи. – Ред.) Європейського Союзу в межах виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно з законом, в Україні має бути створений уповноважений орган з ліцензування діяльності суб’єктів системи крові, контролю за їхньою діяльністю та збору інформації, яка стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов’язаних з операціями з донорською кров’ю та компонентами крові.

Крім того, документ передбачає створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, що не можуть бути донорами, та його інтеграцію до eHealth.

Законом також передбачена можливість реалізації проектів державно-приватного партнерства із залучення інвестицій та підсилення матеріально-ресурсного потенціалу системи крові, а також у частині відкриття сфери для діяльності приватних компаній під державним контролем за донорською кров’ю.

Нагадаємо, профілактичні аналізи крові слід проводити один раз на рік, що в більшості випадків дозволяє своєчасно виявити тривожні процеси в організмі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
640
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація