Зеленський підписав закон щодо відновлення закупівлі "пакунків малюка" через Prozorrо

Зеленський підписав закон щодо відновлення закупівлі "пакунків малюка" через Prozorrо

Фото: УНІАН

Допомога "пакунок малюка" не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо покращення умов надання породіллям державної допомоги "пакунок малюка", який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року.

Про це повідомляє Офіс президента.

Зазначається, що сьогодні на законодавчому рівні не закріплений орган, відповідальний за призначення та виплату такої допомоги  - "пакунку малюка".

"Закон, що його підписав президент, вирішує це питання, закріплюючи повноваження з призначення та виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого", - йдеться у повідомленні.

Також цим законом закріплюється вартість "пакунка малюка" на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається в результаті закупівельного аукціону.

"Такі зміни до законодавства дадуть змогу проводити закупівлі товарів для комплектування "пакунка малюка" на відкритих прозорих аукціонах через електронну систему ProZorro з метою більш ефективного використання бюджетних коштів. Таким чином, підписаний президентом закон, створить більш сприятливі умови для підтримки жінок під час вагітності та після пологів і для державного захисту новонароджених", - додали в Офісі глави держави.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Варто зазначити, 30 березня 2021 року Верховна Рада відновила закупівлю "пакунків малюка" через Prozorrо. Нагадаємо, від початку січня "бебі-бокси" знову повернулися до пологових будинків по всій країні. "Пакунок малюка-2021" оновили: він подорожчав і побільшав. Його вартість тепер становить три прожиткові мінімуми для дитини, а це 5,7 тис. грн. З нього прибрали засоби для мам, але додали більше речей для дітей. Чому деяким родинам отримати цей пакунок не вдається, читайте у матеріалі

Пакунки малюка знову повертають до пологових будинків

Пакунки малюка знову повертають до пологових будинків

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація