Зеленський підписав закон, який дозволяє територіальним громадам реєструвати народження, шлюби та смерті

Дата публікації
Перегляди
2812
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закон, який дозволяє територіальним громадам реєструвати народження, шлюби та смерті

Фото: УНІАН

Закон наділяє повноваженнями державної реєстрації актів цивільного стану виконавчі органи всіх міських рад та відповідні відділи міських управлінь юстиції всіх міст.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану", який Верховна Рада ухвалила 29 квітня. 

Про це йдеться на сайті президента України. 

Цей закон надає територіальним громадам повноваження на реєстрацію народження, шлюбу і смерті. 

"Необхідність його ухвалення зумовлена тим, що в законодавстві України було закріплено різний обсяг повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) між різними територіальними громадами. Зокрема, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад проводять державну реєстрацію народження, шлюбу, смерті. А міста обласного значення, серед іншого об’єднані та укрупнені територіальні громади, що утворені на базі таких міст, не мали повноважень у сфері ДРАЦС", - йдеться у повідомленні. 

Відтак, цей закон наділяє повноваженнями державної реєстрації актів цивільного стану виконавчі органи всіх міських рад та відповідні відділи міських управлінь юстиції всіх міст.

Нагадаємо, у Кабміні пообіцяли скасувати штамп у паспорті та почати реєструвати місце проживання онлайн.

Рекетири у законі: хто має контролювати роботу колекторів

Рекетири у законі: хто має контролювати роботу колекторів

 

Наступна публікація