Зеленський присудив режисеру фільму "Донбас" Лозниці премію у 200 тис. грн

Дата публікації
Зеленський присудив режисеру фільму "Донбас" Лозниці премію у 200 тис. грн

УНІАН

Президент підписав відповідний указ.

Режисер фільму "Донбас" Сергій Лозниця отримає від держави премію у розмірі 200 тисяч гривень.

Відповідний указ на підставі подання Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка підписав президент України Володимир Зеленський.

"Присудити Державну премію України імені Олександра Довженка 2019 року кінорежисеру Лозниці Сергію Володимировичу - за створення ігрового, повнометражного фільму "Донбас", – йдеться в указі.

Нагадаємо, фільм українського режисера Сергія Лозниці "Донбас" був визнаний найкращим українським фільмом 2018 року за версією третьої Національної кінопремії "Золота Дзиґа". Лозниця також отримав призи за найкращу режисерську роботу та найкращий сценарій. 

18 жовтня 2018 року фільм Сергія Лозниці "Донбас" стартував в українському прокаті - його показували у всіх містах країни. Українська стрічка "Донбас" - це 13 новел, переплетених між собою, реальних історій, які відбувалися в Україні 2014 року, більшість - в окупованому Донбасі.

На знімання "Донбасу" витратили майже 2,5 мільйона євро. Це спільний проєкт України, Німеччини, Франції, Нідерландів та Румунії. Знімали стрічку в Кривому Розі. 

Фільм увійшов до лонг-листа премії "Оскар" в номінації за кращий іноземний фільм. 

В український прокат вийшов фільм Сергія Лозниці "Донбас"

В український прокат вийшов фільм Сергія Лозниці "Донбас"

 

Наступна публікація