Зеленський привітав українців з Днем Соборності цитатою з Акта Злуки та пригадав про пожежу в Харкові

Дата публікації
Перегляди
634
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський привітав українців з Днем Соборності цитатою з Акта Злуки та пригадав про пожежу в Харкові

Фото: УНІАН

Президент наголосив, що українцям слід вивчити уроки столітньої давнини.

Президент Володимир Зеленський 22 січня привітав українців з Днем Соборності цитатою з універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР, проголошеного 102 роки тому. Глава держави у своєму зверненні зауважив, що сьогоднішня річниця затьмарюється учорашньою трагедією в Харкові, де в результаті пожежі загинуло 15 людей.

Про це український лідер написав у своєму Telegram.

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України…", - написав Зеленський. 

Глава держави наголосив, що для того, аби стати "творцями нового акта злуки", українцям слід вивчити уроки столітньої давнини і не забувати: щоб стати сильними - потрібно бути єдиними.

"Досить розділень. Важливо пам'ятати, що соборність – це не тільки про територію. Одна з найдавніших мрій нашого народу – про єднання – фундаментальна мрія. Але її не можна досягти один раз і назавжди. Це постійна робота. Це щоденний рух. Це не щось у минулому, не ідеологічна рамка згори і не досягнення, яке може бути простим. Це завдання вчити себе розрізняти власні емоції і штучно накручені політиками. Поважати відмінності й інтереси інших у суспільстві – тих, хто на тебе не схожий, але з кого разом з тобою і складається наш народ. Та поступатися особистими амбіціями, коли це потрібно для спільного результату", - зазначив президент.

Також Зеленський сказав, що День Соборності цьогоріч Україна зустрічає з почуттям жалоби за загиблими під час пожежі у Харкові. 

"На превеликий жаль, нас єднають не лише щасливі, а й трагічні сторінки. Щодня, а особливо сьогодні, ми повинні гуртуватися, підтримувати одне одного, стояти брат за брата, плече до плеча. Бережімо нашу Україну і будьмо єдині. І в радості. І в горі. І нехай води красеня-Дніпра будуть єдиним, що розділяє нас", - підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, через коронавірус в Україні відмовилися від традиційного святкування Дня Соборності. Його замінили віртуальним - українці можуть взятися за руки онлайн. Зазначається, що це супутникова мапа, на якій розташовані аватарки тих, хто вже долучився до акції. Щоби стати у віртуальний ланцюг, потрібно зареєструватися на сайті. 

Наступна публікація