Зеленський підписав закон про "зелений" тариф для домашніх сонячних електростанцій. Що змінюється

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Станціям, встановленим на землі, повернули "зелений тариф."

Президент України Володимир Зеленський 6 серпня підписав закон, який повертає домашнім сонячним електростанціям, панелі яких розміщені на землі, право на продаж зайвої електроенергії за "зеленим" тарифом.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає: 

- домогосподарство може розміщувати сонячну станцію приватних домогосподарств (СЕСд) до 30 кВт як на даху, так і на землі;

- вирішено питання встановлення відповідно до курсу євро "зеленого" тарифу СЕСд, розташованих на земельних ділянках, які було введено в експлуатацію до набрання чинності Законом України № 2712;

- врегульовано рівень "зеленого" тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.

До цього, 11 липня, проєкт закону підтримали депутати. Тоді "за" проголосували 243 народних депутати. Після того, як документ підписав президент, остаточно скасовується  норма закону, ухваленого у квітні 2019 року, яким заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС підвищений тариф за продаж ними електроенергії до енергомережі.

Тоді цей закон викликав хвилю обурення серед українців, які інвестували у встановлення сонячних панелей значні кошти з розрахунком на те, що з часом вони окупляться через продаж електрики державі. 

Нагадаємо, 10 червня повідомлялося, що у Переяславі-Хмельницькому районі на Київщині почала працювати найбільша в Україні дахова фотогальванічна електростанція "Студеніковська ФЕС". Загалом, вже понад 12 тисяч українських родин встановили сонячні панелі.

Відео Зелений тариф: як отримувати від держави 65 тисяч гривень на пів року, встановивши сонячні батареї

Зелений тариф запровадили вже 5 років тому. Громадяни купують та монтують сонячні батареї, вітряки та інші альтернативні електростанції. А держава зобов'язана купувати в них залишки енергії. До 2020 року Обленерго повинно платити тим, хто встановив сонячні батареї, майже по 6 гривень за кіловатгодину – тобто більше 10 тисяч в місяць, коли сонце добре припікає.

Зелений тариф: як отримувати від держави 65 тисяч гривень на пів року, встановивши сонячні батареї

Залиште свій коментар

Вибір редакції