Зеленський пропонує пом’якшити для білорусів умови в’їзду до України

Зеленський пропонує пом’якшити для білорусів умови в’їзду до України

УНІАН

Президент зазначив, що це "делікатна тема", тому треба врахувати всі нюанси.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що для громадян Білорусі варто передбачити пом’якшені умови в’їзду до України. 

Про це повідомляє сайт глави держави.

"Як ми можемо заборонити в'їзд білорусам, особливо з огляду на вкрай напружену внутрішньополітичну ситуацію в них? Думаю, що треба розумно прописати полегшені умови в'їзду білорусів до нас. Це дуже делікатна тема – треба враховувати все", – сказав Зеленський.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш "За свободу" у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську, попри те, що влада закрила метро, заблокувала центр міста та погрожувала, що протести розганятиме армія. 

Європарламент занепокоєний ситуацією в Білорусі, тим часом у країні почалась мобілізація

Європарламент занепокоєний ситуацією в Білорусі, тим часом у країні почалась мобілізація
Наступна публікація