Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський пропонує випускникам здавати цього року ЗНО лише за бажанням

Зеленський пропонує випускникам здавати цього року ЗНО лише за бажанням

Відповідний законопроєкт внесений до Верховної Ради.

Президент Володимир Зеленський пропонує цього навчального року скасувати обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання, щоб його складали лише за власним бажанням

Глава держави вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, що значиться на сайті парламенту.

У законі прописано, що учні, які завершують повну загальну середню освіту в 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації у зв'язку з карантином через коронавірус. "Установити, що у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням", - йдеться у законопроєкті. 

Згідно з документом, на час карантину дату початку та/або закінчення відповідного навчального року (років) може визначати Кабмін.

Нагадаємо, що раніше урядовці заявляли, що до Верховної Ради буде внесений законопроєкт, який дозволить державну підсумкову атестацію у формі ЗНО не проходити випускникам, які не планують цього року вступати до вищих навчальних закладів.  Свої атестати вони отримають вже цього місяця. Також, за даними урядовців, цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%.

Відео "Руки геть від ЗНО": під стінами Міносвіти абітурієнти влаштували пікет

Сьогодні абітурієнти мали б писати пробний іспит з української. На нього зареєструвалося 190 тисяч охочих. Але уряд у ніч на суботу скасував проведення пробного тестування - усе через погіршення епідеміологічної ситуації. Освітній омбудсмен повідомив, що у владних кабінетах готується план відмови від ЗНО цього року взагалі. Абітурієнти оголосили про акцію протесту "Руки геть від ЗНО" і зібралися з пікетом під стінами Міністерства освіти.  

"Руки геть від ЗНО": під стінами Міносвіти абітурієнти влаштували пікет

Напередодні заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко повідомила, що питання про скасування ДПА у формі ЗНО буде ухвалене до кінця цього тижня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції