Ринок землі в Україні відкриється 2020 року – Зеленський

В Україні готуються провести земельну реформу

Земельну реформу в Україні проведуть до кінця 2019 року, а ринок сільськогосподарських земель має запрацювати вже з наступного 2020 року.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час виступу на україно-турецькому бізнес-форумі.

Президент України запросив турецький бізнес інвестувати у сільське господарство на півдні України та створювати меліоративні системи.

"У цьому році ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже наступного року дозволить створити ринок землі на 40 мільйонів гектарів, що є однією з найкращих у світі за своєї якістю", – сказав Зеленський.

Зазначимо, що за всі роки незалежності в Україні майже постійно діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Був лише невеликий період, коли між мораторіями було "вікно" й люди встигли продати свою землю. У травні 2018 року Європейський суд з прав людини визнав, що мораторій на продаж землі в Україні порушує права людини, рекомендував скасувати його.

Раніше в Офісі президента розповіли, що Україні планують скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та запустити ринок сільгоспземель та додали, що це може прискорити економічне зростання країни на 0,5-3% .

Відео Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

Депутати продовжили мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Крім власне самого мораторію, законопроект зобов’язує Кабмін розробити і винести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення вже до 1 березня 2019 року. 

Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів