Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський скасував указ Порошенка про звільнення Артеменка з Нацради з питань телебачення

Робота регулятора залишалася заблокованою.

Президент України Володимир Зеленський повернув голову Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрія Артеменка на місце – тобто, поновив на посаді.

Чому Порошенко звільняв Артеменка? І навіщо, за тиждень до інавгурації Зеленського призначив у Нацраду наближену до себе людину, розбирались журналісти ТСН.

Члени Нацради незадоволені. Вони заявляють, що їм не дають працювати. Робота Нацради заблокована. Перший заступник голови Ольга Герасим'юк відмовляється відкривати засідання.

Після появи Володимира Горковенка в складі регулятора все зупинилося. Горковенка, працівника Адміністрації президента Порошенка, на цю посаду на початку травня призначив колишній президент. А перед тим звільнив тодішнього голову Нацради Юрія Артеменка за власним бажанням. Артеменко за кілька днів став членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, скорочено НКРЗІ. Але процедури звільнення з Нацради він не дотримався.

"В частині прийняття відставки, члена Нацради за квотою президента мав приймати не Петро Порошенко, а Національна рада мала розглядати таку заяву про складання повноважень, відповідно не була дотримана процедура", - зазначив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Відео Зеленський поновив на посаді голову Нацради з питань телебачення та радіомовлення

Президент Зеленський повернув голову Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрія Артеменка на місце – тобто, поновив на посаді. Чому Порошенко звільняв Артеменка із порушенням процедури і навіщо за тиждень до інавгурації Зеленського призначив у Нацраду наближену до себе людину, розбирались журналісти ТСН.

Зеленський поновив на посаді голову Нацради з питань телебачення та радіомовлення

Строк повноважень Артеменка спливає в липні. Відповідно на його місце мав би призначати людину вже новий президент. Ситуація з Горковенком обурила медіа-спільноту.

"Пан Артеменко був призначений президентом, виконував його всі вказівки, всі його забаганки і він був таким сторожовим псом АП. Всі прекрасно знають, що пан Горковенко - це людина, яка сиділа всі ці роки в АП, поряд з паном Уколовим, і вони були такими цензорами, не побоюсь цього слова, всього медійного простору", - говорить журналістка і телеведуча Наталія Влащенко.

Він усі закиди журналістів заперечує.

"Кого Горковенко забороняв показувати? Я вас запитую? Ви маячню говорите. Мій департамент називався з інформаційної політики, відповідно в повноваження входила робота з медіа", - зазначив Горковенко.

Наступне засідання Національної ради не відбулось. Виконувачка обов’язків голови Ольга Герасим’юк відмовилась його відкривати. Посилаючись на закони про Нацраду, вона вважає, що перш ніж призначати Горковенка, члени ради мали проголосувати за звільнення Артеменка. А поки цього не відбулось, вакансія де-юре зайнята.

"Нацрада має зібратись, щоби розглянути питання звільнення пана Артеменка, бо це саме її компетенція, оскільки він за власним бажанням іде. Після цього дійсно можна буде вирішити питання і нового голови", - пояснює медіа-юрист Роман Головенко.

В ситуацію втрутився Зеленський. Він скасував укази Порошенка. Спершу про звільнення Артеменка із Нацради. Потім про призначення Горковенка. І нарешті, про звільнення Артеменка з НКРЗІ. Відповідно Юрій Артеменко має повернутись до Нацради і або допрацювати до кінця каденції, або пройти законну процедуру звільнення.

Дмитро Святненко, Дмитро Фурдак, Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Вибір редакції