Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський відреагував на петицію з проханням не запроваджувати в Україні 5G

Зеленський відреагував на петицію з проханням не запроваджувати в Україні 5G

Поки в Україні не йдеться про запровадження мереж 5G

Президент України Володимир Зеленський подякував підписантам петиції з проханням не запроваджувати в Україні стандарт зв’язку 5G «за активну громадянську позицію», але зазначив, що 5G не несе шкоди здоров’ю, якщо дотримуватися вимог щодо рівня електромагнітного випромінювання.

Про це йдеться в заяві Офісу президента.

Там наголошують, що вплив електромагнітних полів на людське здоров’я вивчає Міжнародна комісія із захисту від неіонізуючого випромінювання (ICNIRP), яка розробила рекомендації щодо граничних норм електромагнітного випромінювання.

«Основними радіочастотними діапазонами для 5G в Європі та світі визначено діапазони частот 700 мегагерц та 3400-3800 мегагерц, планується також задіяти більш високочастотні діапазони. Це дасть змогу передавати великі обсяги даних з мінімальними затримками (одна з переваг 5G), що так само зробить можливим розвиток нових сервісів та технологій», – зазначає Зеленський.

Він уточнив, що наразі встановлений граничний рівень електромагнітного випромінювання для радіотехнічних об’єктів, які працюють у діапазонах від 30 мегагерц до 300 гігагерц. «Європейський парламент наголошує, що при виконанні рекомендацій щодо допустимого рівня електромагнітного випромінювання для радіочастот 5G не несе шкоди людському здоров’ю», – стверджує президент.

Заспокоїв президент і тих, хто переконаний, що мережі 5G якимось чином пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

«Відсутні будь-які докази, що підтверджують сприяння 5G у розповсюдженні COVID-19 або будь-якої іншої хвороби чи інфекції. На момент появи COVID-19 переважна більшість країн не мала, і на цей час не має мереж 5G. Отже, вони навіть теоретично не могли сприяти розповсюдженню COVID-19», – йдеться в тексті.

Відео Чому світ протестує проти впровадження стандарту зв’язку 5G

Вже понад 25 тисяч підписів зібрала петиція на сайті президента України про заборону впровадження стандарту зв'язку 5G. Авторка петиції Юліана Гордей просить: "без клінічно підтвердженої доказової бази по безпечності даного виду зв’язку просимо не вводити його в нашій країні". Чому взагалі 5G почали вважати шкідливим і в яких ще країнах протестують проти його запровадження - у сюжеті.

Чому світ протестує проти впровадження стандарту зв’язку 5G

Водночас, згідно з заявою ОП, план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв’язку п’ятого покоління у 2020 році не затверджений.

«Я звернувся до прем’єр-міністра України та голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, з пропозицією забезпечити ґрунтовне опрацювання цієї петиції, вжити заходів, спрямованих на комплексне вирішення порушеного питання, та інформувати населення нашої країни щодо впливу мобільних технологій (4G, 5G) на здоров’я людей», – додає Зеленський.

Нагадаємо, що авторка петиції Юліана Гордей просила: "Без клінічно підтвердженої доказової бази по безпечності даного виду зв’язку просимо не вводити його в нашій країні". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції