Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський вніс до Ради законопроєкт про кримінальне покарання "злодіїв у законі"

Існування організованої злочинності становить загрозу для національної безпеки України, вважає президент.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають покарання для "злодіїв у законі".

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Ініційований президентом законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі "злодія у законі", створення та участь у злочинних спільнотах тощо.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що "забезпечення політичної та економічної стабільності в Україні вимагає суттєвих змін у правоохоронній політиці держави щодо боротьби з організованою злочинністю, яка становить значну загрозу для охоронюваних державою прав та інтересів громадян, сталого розвитку суспільства, а також для національної та публічної безпеки України".

"Злодії у законі" створюють та керують організованою злочинністю, формуючи в Україні типове для країн колишнього СРСР злочинне середовище, додали у президента.

Колишній перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін, який активно виступав за ухвалення подібного закону, зазначив, що законопроєкт Зеленського пропонує доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 255-1 – "Створення злочинної спільноти і перебування особи в статусі "злодій у законі".

За створення злочинної спільноти та керівництво нею передбачається позбавлення волі на строк від 7 до 12 років. Перебування особи в статусі "злодій у законі" каратиметься в'язницею на строк від 7 до 10 років з конфіскацією майна.

"Якщо цей вкрай необхідний закон буде прийнятий, у правоохоронців нашої країни з’явиться дійсно ефективна зброя для якісної протидії організованій злочинності та пережиткам минулого "злодіям в законі", а також прийде "гаплик" їх дружнім численними зв’язкам", – написав Аброськін у Facebook.

Президент України вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону щодо відповідальності за злочини, вчинені...

Опубліковано Вячеславом Аброськиним Понеділок, 2 грудня 2019 р.

Нагадаємо, нещодавно на території Рівненської області правоохоронці затримали "злодія в законі", відомого у кримінальному світі за прізвиськом "Тенго Пітерський" або "Тенго Гальський". Упродовж останніх трьох років злочинець кілька разів незаконно перетинав кордон України, за що його затримували правоохоронці з  подальшим видворенням до Туреччини. Останнього разу це було у жовтні 2019 року. 

Відео З України депортували "злодія у законі"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції