Зеленський вніс до Ради законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації
У проєкті пропонують доповнити Кримінальний кодекс новою статтею і виключити статтю 366-1, яку скасував КСУ.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо відновлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації, яку своїм рішенням скасував Конституційний суд.
Проєкт №4434 поданий 27 листопада, йдеться на сайті Верховної Ради.
Назва законопроєкту вказує, що він вносить зміни "до деяких законодавчих актів України щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
У пояснювальній записці до документу нагадують, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за завідомо недостовірні відомості в декларації.
У проєкті пропонують виключити статтю 366-1 з Кримінального кодексу, але натомість доповнити його новою статтею — 366-2 "Декларування недостовірної інформації".
Цією статтею пропонують встановити, що декларування недостовірної інформації є кримінальним правопорушенням, якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму понад 500 прожиткових мінімумів (понад 1,1 мільйон гривень для працездатних осіб, зважаючи на те, що від 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум для них становитиме 2 270 гривень).
Зазначимо, що на сьогодні кримінальна відповідальність, — це 250 прожиткових мінімумів.
За умисне внесення неправдивої інформації до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування загрожує:
- штраф від 2,5 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 42,5 тисяч гривень до 85 тисяч;
- або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;
- або ж позбавлення волі на термін до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.
Нагадаємо:
- Голова Верховної Ради Дмитро Разумков запропонував відновити електронне декларування в первісному вигляді новим законом, аби згодом в нормальному режимі міняти закон протягом двох місяців та знайти законний вихід з конституційної кризи.
- Натомість Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків.
- Втім, антикорупційний комітет парламенту досі не розглянув законопроєкт Зеленського про розпуск складу Конституційного суду. Натомість законопроєкт спікера Дмитра Разумкова, яким пропонується відновити електронне декларування, комітет підтримав.
- Верховна Рада відклала розгляд законів щодо Конституційного суду щонайменше до зими.
-
Відео Зеленський категорично не сприймає рішення КСУ, яке скасувало частину антикорупційного законодавства
Президент Зеленський категорично не сприймає рішення Конституційного Суду, яке скасувало частину антикорупційного законодавства. У цьому він сьогодні запевняв послів країн "Великої сімки". Президент запевнив дипломатів, що, попри рішення КСУ, Артем Ситник залишиться директором Антикорупційного бюро, а визнання неконституційними окремих положень закону "Про НАБУ" жодним чином не вплине на легітимність та незалежність як самого відомства, так і його директора.