Зеленський вніс у Раду невідкладний законопроект

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про забезпечення виборчих прав військовослужбовців на виборах до парламенту.

Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду проект закону №10356 про забезпечення виборчих прав військовослужбовців на виборах до парламенту, які пройдуть 21 липня.

Відповідний законопроект був опублікований на сайті Ради.

Як повідомляє прес-служба глави держави, законопроектом президент пропонує парламенту законодавчо закріпити створення спецдільниць для голосування в місцях тимчасової дислокації військових частин.

Зокрема, у законі пропонується закріпити положення, згідно з яким Центральна виборча комісія за поданням Міністерства оборони України у виняткових випадках зможе утворювати спеціальні виборчі дільниці у місцях тимчасової дислокації військових частин (підрозділів, органів) Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, які виконують завдання за призначенням поза межами місць постійної дислокації.

"Йдеться, насамперед, про тих, хто виконує завдання за призначенням в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях", - повідомляє прес-служба.

Там також зазначили, що проект закону розроблено у зв'язку із призначенням на 21 липня позачергових виборів до Верховної Ради.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

ВідеоЗеленський обговорив із закордонними міністрами шляхи встановлення миру на Донбасі

У будинку з химерами на Банковій завершилася зустріч між Президентом України Володимиром Зеленським та міністрами закордонних справ Франції та Німеччини. Дипломати висловили підтримку Україні і запевнили - працюватимуть над тим, щоби Мінські домовленості стали дієвішими.

Зеленський обговорив із закордонними міністрами шляхи встановлення миру на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції