Зеленський ввів у дію санкції проти власників авіакомпаній, якими Медведчук та Козак літали до Росії

Зеленський ввів у дію санкції проти власників авіакомпаній, якими Медведчук та Козак літали до Росії

Фото: Офіс президента України

Санції накладені на 3 роки.

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про санкції проти нових власників літаків, якими народні депутати від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук і Тарас Козак літали до Москви.

Відповідний указ №625 з'явився на сайті Офісу президента 7 грудня.

 "Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 листопада 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться у документі.

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України Зеленський поклав на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова. Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

До санкційного списку потрапили три компанії:

  1. Alpha Bravo Aviation LLC (штат Невада, США);
  2. G200 203, LLC (штат Флорида, США);
  3. Cascade Holdings (Кайманові острови).

Варто зазначити, нових власників літаків пов’язують з компанією JET4U SRL. Саме ця компанія у лютому 2021 року потрапила під санкції через польоти до Росії та на тимчасово окуповані території України з порушенням законодавства. За інформацією ЗМІ, ця компанія належить нардепам Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. 

Серед обмежувальних заходів - блокування активів компаній, обмеження на торгові операції, часткове або повне припинення польотів над територією України і ряд інших обмежень.

"Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів", - додається в указі.

Нагадаємо, на початку листопада СБУ не пустила до України літак підсанкційного нардепа. Тоді ЗМІ писали, що йшлося про Козака. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підозра про держзраду Медведчуку
Наступна публікація