Зеленський записав новий відеоблог російською та пояснив, чому ввів у дію рішення РНБО

Дата публікації
Перегляди
4552
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський записав новий відеоблог російською та пояснив, чому ввів у дію рішення РНБО

Фото: УНІАН

Президент звернувся до тої частини людей, яка, "з огляду на різні обставини, ставиться до української мови насторожено".

Президент Володимир Зеленський 5 лютого записав новий відеоблог. У своєму зверненні Зеленський пояснив, чому ввів у дію рішення РНБО, згідно з яким в ефір припинили виходити три телеканали - NewsOne, ZIK та "112 Україна".

"Це були вагомі, залізобетонні причини. 20 травня 2019 року я дав присягу народу України, я поклявся захищати суверенітет нашої держави, незалежність і безпеку нашої країни. І якщо хтось забув, Росія анексувала у нас Крим, і частина нашої території сьогодні окупована. Впевнений, тимчасово. І всі ті, для кого бізнес із цими територіями є нормою, те, для кого підтримувати зв'язки з незаконними  формуваннями і псевдоструктурами на цих територіях є нормою, всі вони представляють загрозу Україні, нашій країні, а отже, країна буде з ними боротися",  - зазначив глава держави російською.

Зеленський додав, що він як президент діятиме будь-якими доступними законними способами для нейтралізації подібних загроз, зокрема, за допомогою санкцій.

"Саме це головна причина припинення мовлення – і єдина, а не якась критика мене як президента. Давайте чесно – сьогодні влада отримує від усіх каналів: і від приватних, і від державних, але далеко не всі канали потрапляють під санкції від влади", – зазначив глава держави.

Він зауважив, що підсанкційні канали мали мовні армії, які професійно обманювали населення та зомбували. Зокрема, стверджували, що в Україні - громадянська війна, внутрішній конфлікт, каже Зеленський.

"Днями один депутат з анекдотичним прізвищем і нежартівливим багатомільйонним статком заявив, що в Україні почалася "епоха зеленого фашизму". Знаєте, братів мого діда Семена разом з їхніми сім'ями убили нацисти. А дід мій був у цей час на фронті - він пройшов усю війну та повернувся переможцем... Я міг би вам відповісти тим же і задіти за живе, але не стану.  Рішення РНБО - законне, виправдане та, головне, воно справедливе. А ще підтримане США, Євросоюзом, країнами "Великої сімки. Вони чітко бачать різницю між цензурою і захистом національних інтересів", - додав Зеленський.

 

Нагадаємо, 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким запроваджуються санкції щодо нардепа від "Опозиційної платформи — за життя" Тараса Козака, а також 8 компаній, до складу яких входять телеканали Newsone, "112 Україна" та ZIK. Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року, санкції введені терміном на п'ять років. 

Наступна публікація