Зеленський запитав дітей, що йому робити з тютюновими компаніями

Дата публікації
Зеленський запитав дітей, що йому робити з тютюновими компаніями

скриншот з відео

Президент звернувся з проханням до школярів.

Президент України Володимир Зеленський розповів школярам про проблеми з тютюновими компаніями та запитав у них поради. Про це він заявив під час Всеукраїнського форумі "Україна зростає разом зі мною", куди він прийшов разом із першою леді Оленою.

"Тютюнові компанії з нами сперечаються. Ми хочемо підвищити податки на тютюн, на Icos, на електронні цигарки і вони кажуть, що ми зупинимо фабрики, по 20-30 тисяч в області людей залишаться без роботи". - розповів президент.

Зеленський запитав у дітей: "У вас є можливість підняти, і це перевірено Європою і Америкою, що зменшується кількість людей, які палять, коли піднімаються податки на тютюн. Але є ризик, що якісь люди втратять роботу. Щоб ви робили?".

"Мені здається треба дати зрозуміти молоді, що треба витрачати своє життя не на те, щоб псувати своє здоров’я, а витрачати його на щось краще і реалізовувати себе. А від паління краще не стане", - відповіла школярка.

Нагадаємо, міжнародна група компаній British American Tobacco призупинила роботу тютюнової фабрики "В.А.Т.-Прилуки". Відповідний лист компанія направила до Офісу великих платників податків ДФС. У зв’язку з припиненням виробництва "В.А.Т.-Прилуки" просить відкликати 25 млн акцизних марок і повернути 505 млн грн, сплачених за них. 

Невдоволення у тютюнової фабрики викликав законопроєкт №1049. Згідно з поправкою нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського, компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. У British American Tobacco зазначили, що ці поправки роблять тютюнове виробництво в Україні нерентабельним. 

До винесення в залу на голосування ця правка пройшла через комітет із питань фінансів, податкової та митної політики, і її підтримав голосуванням і публічно відстоює заступник голови комітету Андрій Холодов.

Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень
Наступна публікація