Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Провалля біля Стебника має діаметр у 200 метрів.

На Львівщині утворилося велетенське провалля - 200 метрів у діаметрі, завглибшки із 7-поверховий будинок. Геофізики називають дві причини того, що сталося. Переміщення Карпат і як наслідок - обвал місцевої закритої соляної копальні. Чи навпаки - саме завалення шахти і викликало землетрус. Жителі Стебника, біля якого сталося природне лихо, тепер бояться, що наступними під землю підуть їхні домівки.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Наскільки велике утворилося провалля - видно з висоти пташиного польоту. Земля посунулась у полі і було це поночі. Тому ніхто не постраждав.

Ходити до провалля – небезпечно, бо може статися черговий обвал. Аби ніхто не зміг наблизитися до велетенської ями, рятувальники та поліція розгорнули тут тимчасові пости.

Земля могла провалитися через землетрус магнітудою менше трьох балів, що стався в ніч проти суботи, 30 вересня. Дехто з місцевих відчув незначні поштовхи.

Але землетрус міг викликати й обвал у соляній шахті. Більше ніж 50 років тому там видобували калійну сіль. Після закриття мали обробляти спеціальним розсолом. Його зазвичай заливають у копальні, аби стовпи, які тримають землю, не впали. Увесь цей час шахтою мало опікуватися місцеве підприємство. У Львівській екоінспекції стверджують, що доглядали за копальнею неправильно.

"26 вересня закінчились терміни виконання всіх приписів і ми маємо свіжу нагоду зайти на підприємство і з'ясувати підстави невиконання цих документів і притягувати до відповідальності", - зазначив начальник державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.

ВідеоВелетенське провалля утворилося на Львівщині

Тим часом місцевих жителів непокоїть, чи будуть чергові обвали. Бо ж такі закриті шахти проходять через автошлях Дрогобич-Трускавець. Чиновники поки що загрози не бачать.

"На сьогоднішній день ситуація не є загрозливою, не є критичною, про що повідомлено населення", - запевняє директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

Те, що ситуація не критична сьогодні, не означає, що не буде небезпечною завтра, кажуть геофізики.

"Зараз, на щастя, обійшлося. Провалля все-таки - повз будинки. Але це не виключає, що можуть бути провали і під містами, і під населеними пунктами", - каже заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

Саме провалля зараз досліджують науковці - вивчають, чи можуть бути чергові обвали і як далі бути з цим котлованом.

А от для місцевих відчайдухів урвище стало справжнім атракціоном. Люди безперервно з'їжджаються сюди, щоб побачити діру в землі. Але поліція відчайдухів до провалля не підпускає.

Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Вибір редакції