Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Згадали не всіх: у Краматорську відкрили меморіал в пам'ять про загиблих від ракетного обстрілу

10 лютого 2015 року внаслідок обстрілу загинуло 17 людей, але на меморіалі було лише шість прізвищ.

10 лютого у Краматорську у річницю ракетної атаки на місто відкрили меморіал. Три роки тому загинуло сімнадцятеро людей: і військових, і цивільних. Майже сім десятків дістали поранення.  Щоправда, місця на меморіалі чомусь знайшлося не всім. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоЗгадати всіх: у Краматорську відкрили меморіал на спомин про загиблих від ракетної атаки

У лютому 2015-го, вже український Краматорськ, просто серед білого дня здригнувся від потужних розривів. З інтервалом у 30 хвилин у місті сталося дві серії вибухів. Загинули сімнадцятеро людей: і військових, і цивільних. Щоправда, місця на меморіалі чомусь знайшлося не всім. Помилку взялися виправляти волонтери просто під час урочистостей.

Згадати всіх: у Краматорську відкрили меморіал на спомин про загиблих від ракетної атаки

У лютому 2015-го вже глибоко-тиловий український Краматорськ просто серед білого дня, здригнувся від потужних розривів. Починаючи з 11.50 з інтервалом у 30 хвилин у місті сталося дві серії вибухів.

"Чую вибухи: гуп-гуп-гуп. Ну, піду, думаю, подивлюсь, що там. Тільки до балкона дійшов – чую, вже по голові гупає", - розповідає місцевий мешканець Василь Базилєв.

До Василя у кухню залетіло кілька уламків. Чоловік припускає, що цілили російські терористи  насамперед по українських прикордонниках та аеродрому, де базувалися військові. Але касетні реактивні “Смерчі” буквально наскрізь прошили усе місто.

Шістдесят чотирьох поранених "швидкі" тоді забирали по всьому Краматорську. Загинули семеро військових і ще десятеро випадкових, цивільних мешканців.

Сьогодні тут майже нічого не нагадує про події трирічної давнини. Будинки відремонтовані, на пустирі, де загинула одна з жінок, просто стежка. 

Одразу кілька громадських організацій сьогодні відкрили у Краматорську меморіал. На тому самому місці, де три роки тому у землю увійшла одна із ракет. Щойно, з монумента зірвали біле полотно, стало зрозуміло: чомусь той пам’ятний знак не про усіх. На прозорому кубі написали лише шість прізвищ із 17 загиблих під час атаки на Краматорськ. Поміж увічнених - жодного прізвища військового. Той недолік мерщій виправляють місцеві активісти.

На відкриття монумента прийшло не надто багато людей, декого з перехожих невеличке зібрання на тротуарі відверто дратувало. Адже ні для кого не секрет, що майже усюди на Донеччині тих, хто м’яко кажучи, не надто прихильно ставиться до усього українського  чимало! Але їх, переконують місцеві проукраїнські активісти, мізерна кількість!

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції