Жах, дикість і порожнє місце: депутати розповіли про свій досвід звернень до української медицини

Нардепи рідко говорять щось хороше про українську систему охорони здоров'я.

Українські можновладці поділилися досвідом стосунків із вітчизняною медициною. Він виявився здебільшого негативним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Депутат Тетяна Острікова зізналася, що з дитинства боїться лікарів, тому досі не має жодного щеплення. "Коли заходила медсестра і вигукувала моє прізвище, я казала: її немає, вона хвора, буде нескоро. Я користувалася послугами медицини тільки, коли народжувала. Ну, це просто вже вимушений крок", - пояснила вона.

ВідеоДепутати поділилися власним досвідом лікування у державних клініках

Її колега по парламенту Олександр Третьяков розповів, що востаннє в лікарні був років 7-8 тому і виніс звідти негативні враження. Марія Матіос зізналася, що українська медицина недоступна не тільки для простих українців, а часом навіть і для нардепів. Жорстко охарактеризувала сферу Ольга Червакова. "В Україні насправді немає медицини, і я про це дізналася у 2014 році, коли дістала траму хребта. І це був жах, з п'ятого чи шостого разу мені вдалося знайти нормального лікаря, який зміг поставити діагноз. Районна лікарня Печерського району - я не пам'ятаю, як звуть невролога, але це порожнє місце", - заявила вона.

Депутат Олексій Скрипник зізнався, що був шокований реаліями стосунків медиків і пацієнта. "Коли народжувалася остання дитина, найбільшим для мене шоком було, коли під час пологів я змушений був бігати в підвал для того, шоб купити різне додаткове обладнання для родів. Я бігав три поверхи вниз в підвал, бо не було виходу, це ж моя дружина. Це було, м'яко кажучи, дико", - зізнався він. Альтернатива, на його думку, також не завжди спрацьовує належним чином. "У приватних клініках ми стикалися з тим, що лікар просто ставив неправильний діагноз, щоб зробити додаткову операцію", - розповів Скрипник.

Фотогалерея Лікар Академії сухопутних військ "приторговував" ухилянням від служби (2 фото)

Не найкращими лишилися спогади від лікарів і в Борислава Розенблата. "Мене вразило, коли я втратив свою бабусю, я сидів в лікарні. Зайшла людина і лікар одразу приніс їй лист паперовий, де було розписано ліки, не знаю, на яку суму, і сказав: якщо ви зараз не купите – він помре! Це для мене був жах. Такого я не чув ніколи в житті", - зізнався нардеп.

Антон Геращенко став одним із небагатьох, чий відгук був позитивним. Однак він говорив усе ж про відомчу медицину, а не загальну. "Я востаннє був у поліклініці МВС і робив там собі зуби. Дантист робить дуже гарно", - розповів він.

Захищати медиків узялася лише Тетяна Бахтєєва. "Це найкращі лікарі у світі, кращих узагалі немає", - заявила вона. Українських медиків вона вважає відповідальними, працьовитими, чесними, але їм, на думку цього депутата, бракує умов і зарплат. "Ображати лікарів, які сьогодні отримують жебрацьку зарплату – це гріх", - каже Бахтєєва. При цьому на запитання, що сама зробила для зміни цього стану справ, відповіла, що з 2010 року в країні відбувається медична реформа.

Кореспондент ТСН Дар'я Счастлива

Залиште свій коментар