Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жахи про русофобів та "Правий сектор". Що російські ЗМІ пишуть про хресний хід УПЦ МП

Пропагандисти у звичній манері перекручують події в Україні. 

27 червня предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій оголосив про хресний хід. 3 липня зі Святогірської лаври, що на Донеччині, вирушила перша колона ходи, а з Почаїської лаври на Тернопільщині 9 липня вирушила друга. За планом учасники 27 липня мають зустрітися на Володимирській гірці в Києві, звідки вирушити до Києво-Печерської лаври.

Дорогою не обійшлося без провокацій. У Харкові були помічені "георгіївські" стрічки та портрети Миколи ІІ.

Ходу намагались заблокувати. Наприклад, мешканці та активісти Житомира спробували не допустити прохід прихожан УПЦ МП центральними вулицями.

У вівторок, 26 липня, на шляху, де мали пройти віряни Московського патріархату, знайшли кілька гранат. Це викликало різку заяву глави МВС.

"Отримавши відповідну інформацію, у порядку запобігання можливих терористичних погроз і провокацій навколо хресного ходу православної церкви (МП) - мною були дані вказівки втрутитися в порядок анонсованого організаторами ходу містом Києвом. Виявлені з ранку муляжі мін і реальні бойові закладки з гранатами - за запланованим маршрутом прямування - не залишили у нас сумнівів у реальності погроз і провокацій", - написав Арсен Аваков.

В Україні релігійники, влада і спецслужби закликали не допустити провокацій, що може дестабілізувати ситуацію в державі. Лунали також підозри і звинувачення в тому, що хід є політичною акцією Москви. Самі його учасники все спростовували і наполягали на тому, що моляться за мир у країні.

У Росії державні ЗМІ активно висвітлюють хід. ТСН.ua зібрав приклади заголовків і зміст статей, мета яких загострити ситуацію і дискредитувати Україну.

Наприклад, "Учасники Хресного ходу УПЦ МП пройшли блокпост забороненої в РФ організації ОУН-УПА (Організація українських націоналістів - Українська повстанська армія) на в'їзді в місто Бориспіль", - пише РИА Новости, яким керує одіозний Дмитро Кисельов.

Заради пропаганди хресний хід у російському інформаційному полі демонструють як велику і грандіозну подію для України. При цьому, традиційний хід греко-католиків до Зарваниці ніяк не висвітлювався.

Так, у більшості повідомлень "Первого канала" звучали такі епітети, як "небувалий" ("У небувалий хресний хід вирушили українські православні"), "грандіозний" ("Сотні вірян Донбасу приєдналися до грандіозного хресного ходу за мир в Україні"), або ж про те, що ходом ідуть сотні й тисячі українських паломників: "У ці дні тисячі жителів розореного війною Донбасу беруть участь у хресному ході", "Сотні вірян Донбасу приєдналися до хресного ходу за мир і злагоду в Україні".

Примітно, що більшість повідомлень російських ЗМІ були зі згадками про Правий сектор, ОУН або русофобів. 

"Диверсанти з АТО - Всеукраїнському хресному ходу: "Живими з Києва не підете!" або "Сьогодні багатотисячні колони Всеукраїнського хресного ходу за мир, які йдуть зі сходу і заходу країни вступають на територію Київської області. Тим часом в столичному регіоні на них уже чекають об'єднані сили русофобів, які спираються на ветеранів "антитерористичної операції" (АТО) в Донбасі ", - пише Life.ru.

"Українські громадські діячі закликали радикалів не стояти на заваді проходженню Хресного ходу у Києві", - повідомлялося на сайті РИА Новости. Не обійшлося без "неонацистів" на РЕН-ТВ: "Учасник Хресного ходу в Донбасі розповів про агресію українських неонацистів".

Російська православна церква, своєю чергою, не залишилася осторонь від такої події. Заступник голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Вахтанг Кипшидзе сказав: "Я вважаю, що чим більше таких заходів (як Всеукраїнський хресний хід - ред.), тим більша ймовірність того, що якийсь правильний миротворчий рух в українському суспільстві почнеться і буде мати успіх", - пише РИА Новости

Він висловився про "готовність більшості населення" країни підтримувати ці ініціативи.

"Цей рух, за його словами, ґрунтується "на належності більшості громадян України до УПЦ МП", – йдеться у заяві.

Фотогалерея Під Борисполем понад сотні активістів створили блокпост, аби не пускати хресну ходу УПЦ МП (5 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції