Жахливо скалічений в АТО Герой України Петраківський здивував медиків неочікуваним прогресом у реабілітації

Дата публікації
Перегляди
5272
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Жахливо скалічений в АТО Герой України Петраківський здивував медиків неочікуваним прогресом у реабілітації

Фото: ТСН

Військовий дав лікарям надію на те, що можливе повноцінне одужання.

Герой України, боєць сил спеціального призначення Олександр Петраківський ціною власного здоров’я влітку 2014 року врятував цілу колону армійців під Луганськом. Військовий уже четвертий рік поспіль прикутий до ліжка, і майже півтора року медики-реабілітологи намагаються відновити його повноцінне життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На початку АТО вилазки його розвідгрупи наводили жах на колаборантів і російських найманців на Луганщині. 20 липня загін дав бій бойовикам, а заразом і можливість цілій колоні українських армійців пройти без втрат. "Я йому задав таке питання: Саша, ти розумієш, що ми зараз там можемо загинути? І Саша мені сказав такі слова, які запам’яталися на все життя: краще одна машина, ніж ціла колона", - пригадує його бойовий побратим. У цьому бою Петраківського поранило в голову, згодом через медичну помилку харківських ескулапів боєць впав у кому. Героя лікували у Львові, Польщі, в Ізраїлі та Сполучених Штатах, все марно. Клініка під Києвом єдина взялася поставити на ноги бійця.

Герой України Олександр Петраківський після важкого поранення повертається до повноцінного життя

Герой України Олександр Петраківський після важкого поранення повертається до повноцінного життя

Нині він, немов мала дитина, знову вчиться ходити – крок за кроком за допомогою спеціальних приcтроїв. Із Олександром працює фізичний терапевт, і титанічні зусилля реабілітологів таки дали результат – майже рік не було прогресу взагалі, а останні три місяці, як прорвало, зізнаються медики. Пацієнт став робити речі, про котрі раніше взагалі не йшлося – самостійно сидіти, пробувати стояти на власних ногах, сам їсть. Це дає змогу лікарям більш упененно говорити про реабілітацію Саші, але на це треба ще мінімум два роки. В одужання Саші свято вірить і його батько – кадровий офіцер Петро Петраківський. "Він у 8-му класі 30 разів підтягувався, розумієте", - пригадує він.

Однак для прогресу героєві потрібні кошти. Місяць інтенсивної роботи реабілітологів коштує 300 тисяч гривень. Нині це оплачує приватний меценат. Війна зробила такими, як Саша, понад 700 бійців, і всі вони чекають на свій шанс.

Кореспондент ТСН Дмитро Мороз

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5272
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація