Жак Ширак відмовився від пропозиції Путіна очолити один із підрозділів "Газпрому"

Жак Ширак вирішив цілком присвятити себе своєму фонду і не має бажання працювати у приватній компанії.

На відміну від колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, екс-президент Франції Жак Ширак не захотів працювати на "Газпром", повідомляє Le Nouvel Observateur.

Прес-служба екс-президента Франції підтвердила, що Ширак відхилив пропозицію свого друга Путіна. Російський прем'єр-міністр сподівався довірити йому керівництво проектом "Південний потік": по цьому газопроводу (якщо він буде побудований) планується постачати російський газ до Туреччини в обхід України.

"Жак Ширак вирішив цілком присвятити себе своєму фонду, - цитує видання слова джерела з оточення колишнього президента. - У будь-якому випадку у нього немає бажання працювати у приватній компанії".

Нагадаємо, що газопровід "Північний потік" (Nord Stream), будівництво якого курирує Герхард Шредер, з'єднає балтійське узбережжя Росії під Виборгом з балтійським берегом Німеччини в районі Грайфсвальда. Його довжина - 1200 кілометрів. На першому етапі передбачається будівництво нитки із пропускною здатністю 27,5 млрд кубометрів на рік. На другому етапі планується подвоєння пропускної здатності газопроводу до близько 55 млрд кубометрів на рік за рахунок спорудження другої нитки.

Акціонерами Nord Stream AG є "Газпром" (51%), німецька нафтогазова компанія Wintershall (20%), німецька енергокомпанія E. ON (20%) і голландська газотранспортна компанія NV Nederlandse Gasunie (9%).

Читайте також:

Французам віддадуть 20 відсотків "Південного потоку"

"Газпром" позбавлять контролю над "Південним потоком"

Швеція дозволила Росії прокладати "Північний потік"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: