Жертви зажерливих родичів. Як людей запроторюють до психлікарень заради наживи

І в цьому їм допомагає держава.

В Україні, щоб "вижити" родича з квартири, достатньо одержати "правильну" довідку в психіатра й прийти на заочне судове засідання.

Останнє на сьогодні є цілком законним, йдеться у випуску "Грошей"

Олексія Сухенка, приміром, до психлікарні запроторила його рідна сестра. І поки він тут — вона з успіхом здає його квартиру.

"Квартира здається за 6 тисяч, 3700 у мене пенсія, вважай, це 4 тисячі. Загалом 10 тисяч на обороті брудними вона має, вона їх одержує, розпоряджається ними, а мене вигідно тут утримувати", — поскаржився чоловік.

Після одержання довідки в психіатра, все, що необхідно зробити родичу — написати заяву до суду й дочекатися розгляду справи. Засідання, на якому вирішуватимуть, чи дієздатна людина, зазвичай проводять заочно, тобто без людини, долю якої вирішують.

Валерія Лутковська, уповноважена президента України з прав людини, заявила журналістам "Грошей", що так далі тривати не може. Саме тому вона ініціювала заборону на розгляд справ з позбавлення дієздатності без самих пацієнтів. 

Своєю чергою, Конституційний суд ухвалив відповідне рішення, однак, воно має лише рекомендаційний характер.

Утім, щоб убезпечити людей від зажерливих родичів, необхідно прийняти закон. Цікаво, що відповідний законопроект внесли до Верховної Ради ще в квітні 2016 року, але голосування за ним так і не відбулося. 

Нагадаємо, "Гроші" вже показували, як легко запроторити здорову людину до психлікарні. Для цього потрібно всього кілька тисяч гривень. Заплатити можна і спеціальним фірмам, які "запакують" пацієнта. 

ВідеоЗдорових українців за гроші запроторюють до психлікарень

Залиште свій коментар

Наступна публікація