Жертву вибухів у Сватовому держава оцінила в тисячу гривень – донька загиблої

Жертву вибухів у Сватовому держава оцінила в тисячу гривень – донька загиблої

Кореспонденти ТСН побували в місті, яке поспішає відновитися після трагедії до настання морозів.

Потрощене вибухами армійських снарядів Сватове повертається до нормального життя. Влада обіцяє, що до морозів усі пошкоджені оселі отримають вікна та нову покрівлю, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми думали – феєрверк. Вийшли на балкон. А потім я кричу чоловікові – а ну, давай тікати! Потім як бабахнуло – вікна повилітали. Давай у підвал. Жах!", - пригадує пенсіонерка Валентина Казюберда.

Снаряди, міни та реактивні набої до системи "Град" пошматували у Сватовому майже тисячу квартир та півтори тисячі приватних будинків. Вікна вилітали на відстані 3-4 км від епіцентру вибуху. Шифер на даху пішов хвилями. Люди добу сиділи по підвалах.

Наступного дня сталося те, на що місцева влада навіть не сподівалася. У Сватове почали заїжджати вантажівки з усієї України.

"Ми відчули це буквально на другий день, коли приїхали перші волонтери, представники навіть не державних структур, а громадськості. Привозили все необхідне: продукти харчування, теплі речі, матраси і ковдри – все, що було потрібно саме в цю хвилину", - розповів голова Сватівської райдержадміністрації Володимир Озеров.

Фотогалерея ДСНС повідомила про новий вибух у Сватовому і показало фото складів з висоти пташиного польоту (4 фото)

Ремонт уже проведено в міській лікарні. Тривають роботи у кварталі Луначарського. Незважаючи на холод та дощ, будівельники з Харківщини працюють з ранку до ночі. Попри те, що зарплату їм підрядник лише обіцяє.

Більше того, зізнаються, що бігають у місцевий магазин і беруть інструмент у борг. Майстри кажуть, що просто не мають морального права залишити людей з бідою наодинці.

Про будинки дбають, а про загиблих одразу забули – бідкається молода жінка. Її маму, Людмилу Солчинську, убив снаряд просто на робочому місці – у магазині. Міська влада обіцяла допомогти, розміром допомоги жінка шокована.

"Нам сказали: з вівторка чекайте на картку гроші. Рівно тисячу гривень. Це у стільки вони оцінили життя моєї мами. Роблять усе вірно, але ця тисяча гривень – це просто приниження", - каже донька загиблої Ганна Білаєнко.

Раніше у листопаді у ГПУ озвучили причину вибухів на складі боєприпасів у Сватовому. "Причиною пожежі на складі боєприпасів в Сватове стала недбалість посадових осіб, зокрема, начальника цього складу", - заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Відео Сватове відновлюється після вибухів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів