У Житомірі хочуть вирубити фруктовий сад для зведення гіпермаркета

Люди вийшли пікетувати місцеву мерію, щоб не допустити винищення фруктового саду.

У Житомирі на кону стоїть доля фруктового саду. На земельній ділянці у п'ять гектарів, де ростуть фруктові дерева, за чутками мають звести будівельний гіпермаркет.

Люди, які мешкають неподалік, категорично виступають проти знищення зеленої зони і вимагають у місцевої влади пошукати іншу територію для гіпермаркету.

Ця земля нині належить місцевому вишу. Тут гуляють люди і пасуться корови. На сесії міськради цю земельну ділянку мають передати у користування міста. А згодом п'ять гектарів землі можуть піти з молотка на аукціоні.

Нині понад 200 жителів мікрорайону, які роками гуляли у фруктовому саду, прийшли боронити його під стіни мерії.

Замість зеленого куточка чиновники планують звести будівельний гіпермаркет, розповідають люди.

"Ось зараз його вирубають, а що нам інвалідам робити, таким як я. Нам нама де, дихати", - бідкається місцева жителька Валентина Іванівна.

"Ми в сад виходимо відпочивати і дихати свіжім повітрям", - розповідає інша житомирянка.

Про те, що робити з садом, думки депутатів розділилися. Одні вважають, що його долю мають вирішити люди на міському референдумі. Інші стверджують – сад старий, не плодоносить, тому землю треба негайно продати з аукціону, поки він не перетворився на пустир.

Та поки депутати визначалися, пікетувальники вже прорвалися до сесійної зали і вимагали зустрічі з міським головою.

"Сьогодні навіть знаходження саду, де проходять машини, є свинець, його не можна їсти не тільки дорослому, але й дитині. Тому говорити, що ця територія є цінна з точки зору саду - не можна", - сказав міський голова Житомира Володимир Дебой.

Міський голова запевняє, якщо старий сад продати на земельному аукціоні, це поповнить міську скарбницю і притягне інвестиції.

Та вирішити, що буде з землею, депутати обіцяють на наступному засіданні. Але коли це станеться, поки що невідомо.

Наразі пікетувальники розійшлись. Але обіцяють - фруктовий сад знищити не дозволять. "З косами і сокирами, будемо лежать до кінця і ми переможемо", - запевняють пікетувальники.

ВідеоУ Житомирі на кону доля фруктового саду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: