Жінка з Маріуполя прокрутила аферу з "липовими" кредитами на 75 мільйонів гривень

Гроші їй приносили ті, хто сам потребував грошей.

Організаторку багатомільйонної фінансової піраміди шукали по всій країні, а заарештували у Полтаві. Під її керівництвом аферисти видурили в понад трьох тисяч людей 75 мільйонів гривень, пропонуючи людям дешеві кредити, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Гроші на будь-яку мрію навіть для людей з чорного списку банків, хоч мільйон або на 20 років – такі оголошення у газетах, на зупинках та рекламних з'являлися в багатьох областях України. Клієнти за диво-позиками пішли тисячами. Пенсіонерка Валентина Тимощук повірила рекламі, бо їй потрібні були 20 тисяч гривень на ліки. В офісі сиділи люб'язні менеджери, а обіцяні відсотки були в рази менші, ніж у банку.

ВідеоОрганізаторку багатомільйонної фінансової піраміди заарештували у Дніпрі

Валентина вже відчувала гроші у кишені, аж раптом дізналася про умову для позики – потрібно оплатити страховку. "Я внесла ці півтори тисячі. І мені сказали: тепер все. Чекаю-чекаю – знов нічого немає. Знов мені кажуть, там ще нюанси – у вас дохід маленький, оскільки я пенсіонерка. Треба ще дві тисячі", - розповідає потерпіла. Жінка віддала загалом 3,5 тисячі на страхування, але кредиту так і не дочекалася, а коли подзвонила в офіс знову, люб'язність менеджерів закінчилася. "У грубій формі сказали: ти що, дебілка, що не розумієш, що ти вже свої гроші не отримаєш? Я тоді була в шоці", - зізнається пенсіонерка.

Прокуратура називає мозковим центром аферистів 31-річну Яну Мельникову. "Жила добре – поїздки, відпочинок. Вражає уяву, як ця жінка та її спільники змогли вигадати нібито банальну схему – просто так люди віддавали свої гроші", - дивується прокурор Олександр Чеботарьов. Слідчі підозрюють, що затримана керувала розгалуженою мережею одразу в кількох областях, а накази віддавала зашифрованим зв'язком. "Кожному з учасників ставила план – у місяць треба було заволодіти 50 тисячами гривень. Поводилася агресивно, без її команди ніхто жодного кроку не міг зробити", - розповів прокурор Євген Бігдан.

Фотогалерея У Києві затримали шахраїв, які змогли ошукати банк на 7 млн гривень (3 фото)

Мельникова за документами жителька Маріуполя, але постійно переїжджала з міста у місто. Торік у Харкові її вже засудили за фінансові афери, але тоді жінка відбулася лише штрафом. Тепер підозрювана два місяці буде під арештом, хоча може внести заставу в два мільйони гривень. Її адвокат переконує, що жодної афери не було, а люди самі винні. "Там цивільно-правові відносини. Жодна людина не виконала умов договору. Все дуже легко і просто", - каже Андрій Барташ-Стрельніков.

За шахрайство в особливо великих розмірах Мельниковій загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. Та пенсіонерка Валентина не надто вірить, що їй повернуть видурені гроші. "Дуже прикро, до сліз, що тебе так обдурюють", - зізнається вона. Тепер жінка з власної пенсії потроху збирає собі гроші на ліки. Правоохоронці ж шукають інших співорганізаторів афери – щонайменше четверо нині стали втікачами.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар