Жінки в Україні живуть бідніше за чоловіків

18,7% українських жінок не вистачає грошей навіть на їжу, тоді як серед чоловіків цей показник значно менший - 11,1%.

Жінки в Україні, серед яких багато пенсіонерок (адже живуть вони довше за чоловіків) і домогосподарок, матеріально живуть гірше за чоловіків.

Такі дані надав Київський міжнародний інститут соціології за результатами опитування 2032 респондентів.

"Нам не вистачає грошей навіть на їжу", - констатували 18,7% жінок (і 11,1% чоловіків).

"Нам вистачає грошей на їжу, але купити одяг вже важко", - зазначили 45,7% жінок (і 42,2% чоловіків).

"У нас достатньо грошей на їжу і одяг і ми можемо дещо відкласти, але цього недостатньо, щоб купувати дорогі речі (такі як телевізор чи холодильник)", - відповіли на питання про добробут 30,7% жінок (і 37,5 % чоловіків).

"Ми можемо дозволити собі купувати деякі дорогі речі (такі як телевізор чи холодильник)", - відзначили 3,9% жінок (і 7,9% чоловіків).

Можуть дозволити собі придбати все, що хочуть, 0,1% жінок (і 0,2% чоловіків). Вагалися з відповіддю 0,9% жінок (і 1,1% чоловіків).

Можна прийняти за "межу бідності" позицію "нам не вистачає грошей навіть на їжу", відповідно, за цією межею опинилися 18,7% жінок.

"Можна сказати, що в цілому кожна третя сім'я в Україні знаходиться за межею бідності, і дві третини від цього числа становлять жінки", - прокоментувала результати дослідження провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Юлія Галустян.

"Причому для нас характерний феномен "культурної вбогості", коли незабезпеченими виявляються освічені й висококваліфіковані працівники. Жінки вважають досить вагомим щомісячним сімейним доходом 12-18 тисяч гривень. Багато жінок самі утримують сім'ю, а 23% з них мали досвід відкриття своєї справи", - зауважила експерт.

Читайте також:

Губернатор Кіровоградщини привітав жінок траурним букетом

В Україні чоловікам живеться легше, аніж жінкам

Міжнародному жіночому дню виповнилося 100 років

Янукович побажав жінкам на 8 березня здорових дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: