Жінки зможуть йти на пенсію у 55 років, якщо мають стаж 30 років

У Мінсоцполітики заявили, що згідно нового проекту закону, жінки зможуть виходити на пенсію у 55 років, якщо матимуть при цьому 30 років стажу.

Жінки зможуть виходити на пенсію у 55 років у разі, якщо їх трудовий стаж становить 30 років. Про це йдеться у проекті Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

Даний закон уряд вніс на розгляд Верховної ради 31 травня. В ньому передбачено, що протягом 3-х років жінки зможуть виходити на пенсію у 55 років за наявності не менше 30 років стажу.

Про це сказав директор Департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Микола Шамбіра.

За його словами, перші 5 років відстрочення пенсія підвищуватиметься на 0,5 % за кожен місяць пізнішого виходу на пенсію, та на 0,75 % у разі відстрочення на понад 5 років виходу на пенсію.

Нині, як відомо, підвищення пенсії проводиться диференційовано за повні роки відстрочення виходу на пенсію (від 1 до 10 років) від 3 до 85,32%.

За діючим порядком при відстроченні на 5 повних років виходу на пенсію особа отримає збільшення пенсії на 27,07 % (за новими нормами – 30 %), при 6 роках відповідно – 36,46 та 54 %.

Як відомо, реалізація пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов'язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому розпочати її потрібно було ще в березні.

У березні Верховна рада відклала розгляд пенсійної реформи до початку квітня. Депутати вирішили доопрацювати законопроект, але ухвалити його в квітні так і не наважились.

Читайте також:

У Конституції знайшовся аргумент для зниження пенсій

В Україні кількість пенсіонерів зрівнялася з кількістю працюючих

Оновлена пенсійна реформа полегшить життя жінкам і ускладнить депутатам

Янукович запропонував Азарову підняти зарплати і пенсії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: