Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українцям пропонують поглянути на історію Другої світової без радянських міфів про жертовність

З 2014 року Україна відзначає 9 травня День перемоги над нацизмом, а в переддень – 8 травня – День пам'яті та примирення.

Пам'ятні дати в Україні вже третій рік поспіль відзначатимуть у європейському дусі примирення, а символом пам'яті про події війни став червоний мак. Відтак, Український інститут національної пам'яті опублікував історії жінок у розрізі Другої світової війни.

Матеріал дозволяє розглянути новий зміст пам'ятних дат, зруйнувавши радянські історичні міфи. Адже, роль жінки у перемозі над нацизмом у історії СРСР часто применшувалась або й взагалі замовчувалась.

У радянський час про жінок, які не вчинили подвигу взагалі не згадувалось у офіційних зведеннях або рецензіях, адже цензурою дозволялось оспівувати лише подвиги та жертовність.

Подвиг для жінки, котру застала війна, це не лише служба у складі збройних сил, а й очікування повернення синів із фронту. 

Однак, чи не можна вважати подвигом – смиренне очікування синів із війни або ж порятунок поранених солдатів на фронті? Сьогодні це питання втрачає свою риторичність, адже "війна не робить винятків".

Залиште свій коментар

Вибір редакції