Жіночі історії Другої світової: Інститут пам'яті нагадав про внесок українок у перемогу над ворогом

Українцям пропонують поглянути на історію Другої світової без радянських міфів про жертовність

З 2014 року Україна відзначає 9 травня День перемоги над нацизмом, а в переддень – 8 травня – День пам'яті та примирення.

Пам'ятні дати в Україні вже третій рік поспіль відзначатимуть у європейському дусі примирення, а символом пам'яті про події війни став червоний мак. Відтак, Український інститут національної пам'яті опублікував історії жінок у розрізі Другої світової війни.

Матеріал дозволяє розглянути новий зміст пам'ятних дат, зруйнувавши радянські історичні міфи. Адже, роль жінки у перемозі над нацизмом у історії СРСР часто применшувалась або й взагалі замовчувалась.

У радянський час про жінок, які не вчинили подвигу взагалі не згадувалось у офіційних зведеннях або рецензіях, адже цензурою дозволялось оспівувати лише подвиги та жертовність.

Подвиг для жінки, котру застала війна, це не лише служба у складі збройних сил, а й очікування повернення синів із фронту. 

Однак, чи не можна вважати подвигом – смиренне очікування синів із війни або ж порятунок поранених солдатів на фронті? Сьогодні це питання втрачає свою риторичність, адже "війна не робить винятків".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: