Жириновський не бажає воювати з Україною

Новий закон про використання російської армії за кордоном не спрямований проти України, переконаний Жириновский.

Віце-спікер Державної думи РФ Володимир Жириновський упевнений, що ухвалення поправок до закону "Про оборону", який припускає можливість оперативного використання російських Збройних сил за межами РФ, не торкнеться російсько-українських відносин.

"Після виборів президента України всі проблеми знімуться, і російська мова буде, і жодних проблем з Кримом не буде. Все - Ющенко своє відпрацював. Ми наперед не маємо бажання з кимсь воювати", - сказав Жириновський у кулуарах Держдуми РФ.

За його словами, поправки до закону про оборону мають загальний характер і не спрямовані проти конкретної країни.

Як сказав депутат, це дає право президенту РФ використовувати армію для захисту власних громадян, якщо виникає загроза їхньому життю.

Жириновський наголосив, що така загроза може виникнути за дві години, і у президента не буде можливості зібрати Раду Федерацій, оскільки буде важливо негайно віддати наказ військовим про захист людей. Як приклад він навів звільнення російських громадян з піратського полону.

Водночас Жириновський вважає, що такий наказ може бути віддано, "якщо Туреччина надаватиме допомогу кримським татарам", або проти боротьби з талібами в Середній Азії.

За його словами, головною метою цього закону є те, щоб люди, які можуть загрожувати життю росіян, знали, що у будь-який момент "на землю можуть спуститися російські і примусити до миру".

"Може, в майбутньому у президента (РФ) виникне ситуація, коли президент без оголошення війни і введення надзвичайного стану має буде дати команду захистити. Та сторона повинна знати, що у будь-який момент з’являться російські танки, десантники, у крайньому випадку, ракети, вони летять швидко", - сказав Жириновський.

Нагадаємо, ухвалення Держдумою РФ поправок до закону про оборону планується сьогодні після обіду.

Запропоновані президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим поправки припускають, що російська армія може оперативно діяти за межами території Росії для вирішення наступних завдань: відбиття нападу на Збройні сили РФ; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захисту громадян РФ за кордоном; боротьби з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства.

У свою чергу українська сторона висловила стурбованість цим законопроектом. В МЗС зазначили, використання армії за межами території держави є свідоцтвом агресії, і нагадали, що десятки тисяч громадян України мають окрім українських ще й російські паспорти.

Варто зазначити, що раніше Жириновський неодноразово заявляв про необхідність захисту росіян за кордоном, зокрема в Україні

Зокрема, в січні виступаючи на мітингу в Москві лідер ЛДПР заявляв, що "Росія не воюватиме ні з ким в Європі. Україна розпадеться на Східну, Південну і Західну. Це їхня справа. Ми не втручаємося в їх справи, але ми захищатимемо інтереси росіян і російську мову".

Читайте також:

Жириновський вимагає відставки Литвина

Жириновський закликав припинити братські відносини з Україною

Мєдвєдєв пожалівся Жириновському, що Україна від них відвернулася

Жириновський зібрався об'єднатися з Луценком проти Німеччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: