Жириновський вимагає відставки Литвина

За словами Володимир Жириновського, "чиновнича сверблячка" у державних справах абсолютно неприйнятна, тому Литвина пора переобрати.

Заступник голови Держдуми Росії, лідер ЛДПР Володимир Жириновський вважає, що український парламент повинен терміново переобрати свого спікера.

Про це він заявив, коментуючи рішення українського спікера Володимира Литвина про позбавлення народних депутатів зарплати в дні блокування трибуни Верховної Ради.

Як повідомляє прес-служба ЛДПР, Жириновський нагадує, що "Верховна рада України - це не завод", і робота депутата не залежить від виробітку. "Заробітну платню депутатам забезпечує не голова Верховної ради, а народ.

Саме громадяни України вибрали парламент, щоб депутати представляли їх інтереси в найвищому законодавчому органі державної влади. Голова Верховної ради не має права ні занижувати заробітну платню, ні відмовити в ній... Зарплата депутатів встановлена бюджетом України. Він затверджений Верховною Радою. Тоді потрібно відмінити бюджет на цей рік, а якщо він затверджений, ніхто не може впливати на процедуру виплати", - сказав він.

За словами Жириновського, блокування роботи ВР, як і виступи з трибуни - це форма діяльності: депутати ведуть боротьбу, і наскільки вона ефективна, повинні оцінювати виборці. "Тільки виборці мають право відмовити якій-небудь партії в довірі. Чиновницька сверблячка тут абсолютно неприйнятна. Потрібно негайно переобирати голову Верховної Ради, що робить подібні заяви. Ні в одному парламенті світу ніхто і ніколи не ставить питання про невиплату заробітної платні депутатам. Можливо, ще з квартир почнуть виселяти іногородніх депутатів або відключати їм телефони, як це у нас вже було в 1993 році? Це все радянські прийоми. І вони протизаконні. Поки більшовики у нас будуть в Москві, в Києві, в Тбілісі, в Мінську, доти продовжуватиметься це свавілля", - резюмував він.

Нагадаємо, відтепер у разі блокування парламентської трибуни зарплата народним депутатам нараховуватися не буде. Відповідне розпорядження вчора підписав голова Верховної ради Литвин. "В дні, коли Верховна Рада не почала роботу або заблокована, автоматично не налічуватиметься заробітна платня. Я просив би всіх з розумінням віднестися до такої позиції... А як інакше - обчислювати, хто стоїть у трибуни, а хто не стоїть, і що відповідати людям із цього приводу?.. Іншої можливості достукатися немає", - пояснив він.

А сьогодні Раду знову блокували.

Читайте також:

ПР провела для канадських депутатів майстер-клас із блокування Ради

Партія регіонів традиційно заблокувала трибуну Ради

Через депутатів Литвин житиме на одну зарплату

Регіонали вважають спроби позбавити їх зарплати "політичним маразмом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: